2018’de Kredi Notunuz Güncellendi! Hemen Öğrenin!

Bankalar müşterilerine kredi vereceği zaman dikkat ettiği en önemli etken kredi notudur. Kredi notu, daha önce bankalardan aldığınız kredi kartı ve kullandığınız kredileri ne derecede düzenli ödeyip ödemediğinizi gösteren nottur. Kısacası borçlarınıza ne kadar sadık olduğunuzu gösteren ve bankalar açısından ne kadar güvenilir olduğunuzu gösteren nottur.

Banka kredi notunu okula giderken aldığımız karnelerdeki notlar gibi düşünebilirsiniz. Eğer okul tarafından dönem sonlarında dağıtılan karne notlarınız iyiyse başarılı olduğunuz anlamına gelirdi. Kredi notu da bankaların müşterileri için kredi kullanma alışkanlıklarına ve borçlarını ne derecede düzenli ödediklerine dair verdiği nottur. Kredi notunuz ne kadar yüksekse bankalar tarafından o kadar güvenilir olursunuz ve yüksek tutarlarda uygun faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Daha önce herhangi bir bankadan kredi kullanıp borcunuzu ödememiş olmanız halinde hiçbir banka size kolay kolay kredi vermez. Kredi notlarının tutulduğu bir merkez var ve isteyen tüm bankalar kolaylıkla erişerek kredi notunuzu öğrenebilir.

Bankalar, kredi başvurusunda bulunan vatandaşların öncelikle kredi notunu kontrol eder. Eğer kredi yüksekse yüksek ihtimalle kredi verilir. Ancak kredi notu bozuk ve çok düşükse bankalar asla o kişiye kredi vermez. Bu denli önem arz eden banka kredi notunu görmek sadece bankalara özel değil. Sizde eğer kredi notunuzu merak ediyorsanız ufak bir ücret karşılığında kolayca öğrenebilirsiniz.

Banka Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Banka kredi notunu öğrenmek çok basittir ancak ücrete tabi olduğunu belirtmekte fayda var. Kredi notunuzu öğrenmek için Findeks.com sitesine girerek ücretsiz kayıt olabilir, ardından küçük tutarlar karşılığında kendinize uygun paketleri satın alabilirsiniz.

Telefondan kredi notunuzu öğrenmek için telefonunuzun uygulama mağazasına girerek Findeks uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra ücretsiz kayıt olabilir, ardından uygun masraflar karşılığında kendinize uygun kredi risk raporu, çek raporu gibi paketlerden satın alabilirsiniz.

Kredi Notu Hangi Süreleri Kapsar?

Son 5 yıl içerisinde kapanan kredi tüm kredi bilgilerini kapsar. Yasal takibe alınmış ancak hala bakiyesi kapanmamış krediler, 5 yıldan daha eski olsa bile rapor kapsamındadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın