Avukatlık veya İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi kullanmadan pek de bir şey sahibi olunmayacağı bu günlerde avukatlık veya icralık olanlara kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Kimse icralık ve avukatlık olmak için kredi kullanmaz. Ancak çeşitli nedenlerle bu duruma gelenlerin de finansman ihtiyacı bulunabilir. Bu yüzden söz konusu durumda olanlar bazı şartları yerine getirmeleri durumunda kredi kullanabilirler. Bu şartlardan biri ipotek göstermektir. Avukatlık, icralık olanlar kendilerine ait arsa, arazi, bina, ev gibi gayrimenkulleri ipotek ettirmek kaydıyla kredi kullanabilirler. Bunun için banka, ipoteğe konu taşınmaza kıymet takdir eder. Bunu yaparken eksperleri devreye sokar. Alanında uzman kişiler tarafından gayrimenkulün değeri tespit edilir. Borca karşılık gelip gelmeyeceği değerlendirilir.

Avukatlık veya İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Var mı?

Krediyle birlikte kredi faizi de KKB notuna bağlıdır. KKB notu Findeks kredi notu adıyla da anılmakta, kredi notu ile birlikte kullanılmaktadır. Bu not düşükse tahsis edilen kredinin faiz oranı yüksek olmaktadır. Bu bakımdan avukatlık veya icralık olanlara kredi veren bankalar kredi verse de yüksek faiz uygulayarak vermektedir. Faizin düşmesi ancak kredi notunun yüksek olması halinde söz konusu olur. Yüksek komisyonlarda senetle tefecilerin eline düşmekten kaçınılmalıdır. Kredi kullanırken icralık olunması halinde bankaya müracaatla kredi yapılandırma talebinde bulunulması lazımdır. Vade artırılarak aylık taksitlerin düşürülmesi yoluna gidilebilir. Bu durumda aylık ödeme gücünün üstüne çıkılmamalıdır.

Avukatlık veya İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Öneriler

Bankalar bazı durumlarda yapılandırma talebini geri çevirebilirler. Bu takdirde diğer bankalarla irtibata geçilerek “kredi birleştirme” ve benzeri adlarla tüm kredilerin bir araya getirilebildiği bankacılık ürünü kullanılabilir. Bu halde avukatlık veya icralık olanlara kredi veren bankalar sorununa kesin bir çözüm bulunmuş olur. Borç kapatma kredileri ile eski bankaya olan borç temizleneceğinden kredi notunda da bir artış yaşanacaktır. Bu durumda yeni banka ipotek, kefil gibi ilave teminatlar isteyecektir. Ödeme gücü ve kredi notu yüksek kefil ya da kefiller sayesinde kredi daha kolay çıkacaktır. Banka şubelerine uğrayarak ipotek veya kefil kullanılacağı belirtilerek kredi alınabilir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın