Borçlardan Kurtulmanın En Kolay Yolu; Borç Transfer Kredisi

Borç transferi kredisi; diğer bankalarda dağınık halde bulunan kredi borçlarını tek bir bankaya borçlanarak aynı çatı altında toplamaya denilir. Örneğin 3 farklı bankadan kredi kartı borçlarınız veya ihtiyaç kredisi borçlarınız var ve ödemekte güçlük çekiyorsunuz. Bu gibi durumlarda bir bankadan borç transferi kredisi alarak diğer bankalara olan kredi borçlarınızı ödersiniz ve kredi aldığınız bankaya borçlanmış olursunuz.

Borç transferi kredisinin avantajı hem eski ödeyemediğiniz kredi borçlarınızdan kurtulursunuz hem de yeni kredi aldığınız bankaya ödeme planını sizin isteğiniz doğrultusunda düzenleyerek ödeme konusunda rahat edebilirsiniz.

Şekerbank diğer bankalarda kredi borcu olan vatandaşlar için Borç Transferi Kredisi kampanyası düzenledi. Dileyen vatandaşlar Şekerbank’a kredi başvurusunda bulunup diğer bankalarda olan borçlarını kapatma fırsatı elde edebilir. Şekerbank’ın verdiği bu kredi türünü incelediğimizde, kredi borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için oldukça iyi bir fırsat olarak görülüyor. Dilerseniz bankanın verdiği borç transferi kredisinin detaylarını inceleyelim.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi

100 bin liraya varan kredi tutarı, 48 ay vade seçeneği, %1,72 faiz oranı. Eğer 3 ile 24 ay arası vade seçeneği ile kredi alırsanız faiz oranı %1,68’e düştüğü görülüyor. Banka kredi tahsis ücreti olarak 500 TL alınacağını belirtmiş. Aynı zamanda krediyi almak isteyenlere banka tarafından hayat sigortası yapılacak ücret dahilinde. Şekerbank’tan 10 bin lira borç transferi kredisi alındığı zaman daha iyi anlaşılması için aşağıda bir hesaplama yapalım.

Şekerbank 10.000 TL Borç Transferi Kredisi

10 bin TL ve 48 ay vade ile borç transferi kredisi alan bir vatandaş, bankaya kredi borcunu %1,72 ile geri ödeyecek. Aylık 330 TL olarak taksitler ödeyecek olan banka müşterisi 48 ay sonunda bankaya toplam 15.840 TL geri ödemiş olacak. Bu hesaplamada dosya masrafları, kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası gibi masraflar hesaplanmadı. Sadece aylık taksit tutarı hesaplandı. Buna göre bankadan borç transferi kredisi alan birey 15.840 TL’den daha fazla ödemesi gerekecektir.

Banka kredi notu sicilinizin düzgün olması halinde sizde hemen Şekerbank’a başvurabilir ve 100 bin liraya varan borç transferi kredisi alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın