En Uygun Kredi Hesaplama

Nakit ihtiyacı olan ve bankadan kredi çekmek isteyen müşteriler en uygun faizli krediyi almak için bankaları araştırmaktadır. Bankaların pek çok kredi seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen krediler ihtiyaç kredisi, taşıt ve konut kredisi olarak bilinmektedir. Bu krediler dışında özel günlerde pek çok kredi avantajları da bulunmaktadır. Bunlar sevgililer gününe özel krediler, yılbaşına özel krediler ve bayramlara özel krediler olarak bilinmektedir. Bankalar bunlar özel günlerde müşterilere sunmaktadır ve en uygun faiz oranları uygulanmaktadır.

En uygun krediyi hesaplamanız için bankaların faiz oranlarını araştırmanız gerekmektedir. Faiz oranları ülkenin ekonomik iniş ve çıkışlarına göre değişmektedir. Bu yüzden her an takipte olunması gerekmektedir. Faiz oranı en düşük olan ve ihtiyaç kredisi olarak fazla miktarda nakit veren bankalar daha fazla tercih edilmektedir. Kredinizi hesaplamak için alacağınız miktarı ve kaç ayda ödeyeceğinizi aylık düşen miktar ile faiz oranını da bilerek hesaplayabilirsiniz.

Kredinizin en uygun olanını belirledikten sonra o belirlediğiniz bankanın internet sitesinden veya şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu takip etmek için de aynı şekilde şube ve interneti kullanabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi şubelerden alabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nedir? Nasıl Alınır? En Düşük Faiz Oranını Hangi Banka Uygulamaktadır?

İhtiyaç kredisi tüm bankalar tarafından verilen ve en çok tercih edilen kredi türüdür. Nakit ihtiyacı olan müşterilerin kredi olarak tercih ettiği tür olan ihtiyaç kredisi için başvurular internet üzerinden veya şubelerden yapılmaktadır. İstenilen formu doldurduktan sonra banka şubesine nüfus cüzdanınızla ve gelir durum belgenizle giderek kredinize başvuru da bulunabilirsiniz. Başvurduğunuz krediyi almak için şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Bankaların ihtiyaç kredisi için uyguladığı faiz oranları oldukça uygundur. En uygun faiz oranını Halk bankası uygulamaktadır. %1,16 faiz oranı uygulamaktadır. İkinci sırada en uygun faiz oranı uygulayan banka ING bank olarak bilinmektedir. %1,19 oranında faiz uygulamaktadır. Daha sonra Garanti Bankası ve Ziraat Bankası gelmektedir. İş Bankası ve diğer bilindik bankalar yüksek faiz uyguladıkları için müşteriler tarafından tercih edilmemektedir. En uygun faiz oranı uygulayan banka ihtiyaç kredisi için tercih edilen banka olmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın