Hsbc Bireysel Emeklilik Avantajları

Çalışan herkesin hayalidir, emeklilik. Birçoğumuz emekli olunca küçük bir sahil kasabasına yerleşmeyi hayal ederken, bazı kişiler de emekli olunca kendisine açacağı küçük bir ticarethaneyi hayal etmektedir. Ancak emeklilik ile ilgili planlarınız ya da hayalleriniz ne olursa olsun, emeklilik hayalinizin temelinde yatan neden sakin ve rahat bir hayat sürmek istemenizdir. Bu da büyük ölçüde parasal rahatlık ile orantılıdır. Çünkü emekliliğinde parasal kaygı taşımayanların çoğu özgür kararlar alıp, çalışma hayatından uzaklaşmak istemektedirler.

Günümüz koşullarında emekli maaşı ile bu rahatlığın sağlanamayacağınız düşünenler, kendilerine emeklilik planları için ek bir gelir kaynağı araştırmaktadırlar. Bu planlarınızda da sizlere HSBC bireysel emeklilik kampanyası ile destek olmaktadır.

HSBC bireysel emeklilik kampanyasının avantajları nelerdir?

HSBC, bireysel emeklilik sisteminde en büyük avantajlardan biri olan devlet katkısı, % 25’ e varan oranlarda devam etmektedir. Sözleşmenize bağlı olarak yapmış olduğunuz birikimlere ilave olarak % 25 devlet katkısı da birikimlerinize destek olmaktadır. Yani 100 TL birikimi aylık olarak siz yapıyorsanız, 25 TL de devlet size destek olarak katkı sağlıyor. Ancak şuna da dikkat etmek gerekir ki, bir yıl içerisinde alabileceğiniz en yüksek tutardaki devlet katkısı brüt asgari ücreti % 25’ ini geçememektedir. 2017 yılı için bu tutar 5332 TL olarak hesaplanmıştır.

Ayrıca en önemli avantajlardan biri de HSBC bireysel emeklilik sistemi içerisinde kalma sürenize bağlı olarak, kademeli katkı payı sağlanmasıdır. Böylelikle sistemde ne kadar uzun süre kalırsanız, o kadar çok kazanırsınız.

  • Sistemde 3 – 6 yıl arasında kalanlar devlet katkısı ile birlikte getirilerinin % 15’ ine,
  • Sistemde 6 – 10 yıl arasında kalanlar % 35’ ine,
  • Sistemde 10 yıl ve daha fazla kalanlar % 50’ sine,
  • Sistemde hem 10 yıldan fazla kalıp hem de 56 yaşını dolduranlar ise devlet katkısının % 100’ ünü kazanabilmektedir.

Ayrıca sistemin avantajlı bir yanı da HSBC bireysel emeklilik sisteminden maluliyet ya da vefat nedeni ile ayrılmak zorunda kalanlara devlet katkılarının tamamı ödenmektedir.

Sistemin bir diğer avantajı da;

  • Sistemde 3 – 6 yıl arasında kalanlara 1 yıl,
  • Sistemde 6 – 10 yıl arasında kalanlara 2 yıl,
  • Sistemde 10 yıl ve daha fazla süre kalanlara 3 yıl devlet katkısı hak ediş süresi eklenmesidir.

Sizin de HSBC bireysel emeklilik giriş işleminizi yapabilmek için en yakın HSBC şubesini ziyaret etmeniz ve 18 yaşını doldurmuş TC vatandaşı olmanız yeterlidir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın