Tüm Borçları Tek Bankada Toplama Birleştirme

Tüm borçları tek bankada toplama birleştirme ise farklı bankalardan çektiğiniz krediler vs. ile girdiğiniz borcu her ay tek tek yatırmak yerine bunu tek bir bankanın çatısı altında birleştirerek her ay toplam parayı tek bankaya yatırdığınız bir olanaktır. Bu sayede karışık hesaplardan kurtularak tek bir bankaya karşı sorumlu tutulursunuz ve her ay da ona ödemenizi yaparsınız.

Bu transfer finansmanı sayesinde tek banka ile çalışabilirsiniz. Tüm kredilerinizi tek bankanın çatısı altında toplamak ise şu şekilde olmaktadır. Öncelikle başvuracağınız banka sizin borçları ödemeye niyetli olduğunuza ikna olması gereklidir. Banka ikna olduktan sonra eft yoluyla sizin diğer bankalara olan kredilerinizi kapatarak sadece kendi bankasına borçlanmanızı sağlayacaktır ama dediğim gibi bu noktada önemli olan unsur anlaşacağınız bankayı ikna etmektir. Her bankanın tutumu ise diğerlerinden farklı olacağından gidip tek tek görüşmeniz gerekebilir.

Tüm Kredileri Tek Bankada Birleştirme

Tüm kredileri tek bankada birleştirme işlemi farklı bankalara borcu olan herkesin yapmak isteyeceği bir durumdur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu durum sizin hem işinizi kolaylaştıracak hem de tek bir yere borçlu kalmanızı sağlayacaktır. Tüm kredileri tek bankada birleştirme işlemi için borç transferi yapabileceğiniz bankaları da tek tek sizin için araştırdık. Bu bankalar ise Garanti bankası, Denizbank, TEB, Akbank, Finansbank, İş Bankası gibi hemen hemen ismini duyduğumuz bütün bankalarda bu işlem bulunmaktadır. Borç Transfer Kredisi kapsamında İhtiyaç Kredisi transferinde 100.000 TL’ye kadar, Konut Kredisi transferinde ise 500.000 TL ‘ye kadar kredi transferi mümkün oluyor.

Tüm borçları tek bankada toplama birleştirme için yapmanız gereken size uygun olacak banka ile gidip görüşmektir. Tabi dediğimiz gibi bankaları ikna etmeniz gerekmektedir. Bu ikna ise borcunuza ne kadar sadık olduğunuza ve geçmiş dönemde ki kredi notlarınıza göre değerlendirilerek bir işlem yapılır. Bu yüzden kötü bir kredi geçmişiniz var ise bankaları ikna etmek bir hayli zor olacaktır. Ama imkansız değil elbette devam eden süreçte borcunuzu ödeyeceğinize banka inanırsa size kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede ise size uygun ödeme koşullarıyla kolaylık sağlanacaktır. Yani her bankaya ayrı ayrı ödediğiniz taksit tutarları ve farklı tarihleri göz önüne alındığında tek bir banka ile anlaşarak bu borçların hepsini tek bankaya yaptığınızda hem o banka ile daha uygun taksitler halinde hem de her ay tek bir günde ödeme imkanınız olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın