10 Bin TL Destek Kredisi Nasıl Alınır ?

Hükümetin girişimleri ile kamu bankaları ihtiyacı düşük gelirli bireylere 10.000 Lira’ya kadar Bireysel Destek Kredisi kullandıracak. Aylık geliri 5000 TL ve altında olan herkesin başvurabileceği Temel İhtiyaç Kredisi kampanyası kapsamında kredi kullandırımları devam ediyor. İlk 6 ay ödemesiz olarak kullandırılan kredinin faiz oranı da oldukça düşük.. Peki 10 bin TL Destek Kredisi nasıl alınır ?

10 Bin TL Destek Kredisi Nasıl Alınır ?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından 6 ay geri ödemesiz olarak kullandırılan destek kredisi merak konusu. Kampanya kapsamında gerekli şartları taşıyan kişilere, başvurmaları halinde ilk 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli kredi verilecek. Peki; 10 bin TL kredi başvuru şartları nelerdir, kimler kredi başvurusu yapabilir ? 10.000 TL destek kredisi başvurusu nereden ve nasıl yapılır? İşte destek kredisi hakkında merak edilen tüm detaylar..

10000 TL Temel İhtiyaç Kredisi Şartları

Destek kredisini kimler alabilir ? Hangi şartları taşıyanlar Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapabilir?  Üç kamu bankası tarafından yapılan açıklamada, 10 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak vatandaşların, hane halkı gelirinin 5000 Lira’nın altında olması gerekiyor. Bu anlamda özellikle asgari ücretliler, emekliler, düşük gelir grubundaki vatandaşlar bu destekten yararlanacaklar.

Müşterilere, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacak. “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi”, bankalar tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecek.

Kredi başvurularının başlaması ile yüzbinlerce kişi kredi başvurusu yaptı ve pek çoğu da kredilerini kullanmaya başladı. Peki ya henüz kredi başvurusu yapmayanlar? Sizler de şartları taşıyorsanız aşağıdaki bankalardan kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Destek Kredisi Başvurusu

İnternet şube veya Ziraat mobil uygulamadan Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredi kullanmak mümkün.

Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamamızdan “Hemen Başvur” seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredinizi ATM’lerimizden Bankkartınızla veya Bankkartınız yoksa “Kartsız İşlemler-Diğer İşlemler-İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi” seçeneğinden dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Kredi Başvurunuzun güncel durumunu Internet Şube, Ziraat Mobil uygulaması ve https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresinden takip edebiliriniz.

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank’tan kredi başvurusu yapmak için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Başvuru Bireysel Kredi Başvurusu Kredi Türü: Tüketici Kredisi Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Başvuru Kredi Başvurusu Kredi Türü: Tüketici Kredisi Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

0 850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Aralarında birer boşluk bırakarak “DESTEK, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” ( Örnek SMS Metni: DESTEK 12345678910 3000 10000 ) yazıp 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.

 Vakıfbank 10 bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Vakıfbank da 6 ay ödemesiz ve 36 ay taksitli 10.000 TL ‘ye kadar Destek Kredisi kullandırmaya başladı. Aylık yüzde 0,49 faiz oranıyla kullandırılan Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ‘ne Vakıfbank İnternet şubesi ya da mobil şubesi aracılığı ile başvurabilirsiniz.

Ayrıca internet sitesi üzerinden  https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/gunlukfinans/Subesiz2/DestekKredisiBasvuru.aspx adresinden kredi başvrunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz.

Destek Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

10.000 Lira bireysel destek kredisi için başvuru sonuçları, değerlendirmenin tamamlanmasının ardından başvuruda bulunan kişilere kısa mesaj olarak gönderiliyor.

Eğer başvuruda bulunan kişinin, başvuruda bulunulan bankada hesabı varsa, değerlendirme durumu mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden görüntülenebiliyor.

10 Bin TL Destek Kredisi Nasıl Alınır

10 Bin TL Destek Kredisi Nasıl Ödenecek ?

Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup müşteriler kredi tutarını ATM ‘lerden çekebilecek.

 Temel İhtiyaç Kredisi Taksitleri

10.000 TL kredi ödemesi nasıl olacak? İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 TL ödenecek.

7.500 TL kredi ödemesi nasıl olacak? İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 TL ödenecek.

5.000 TL kredi ödemesi nasıl olacak? İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 TL ödenecek.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

10 Bin TL Destek Kredisi Nasıl Alınır ? (1 Yorum)