2017 Yılının En Uygun Evlilik Kredisi Seçenekleri

Evlilik kredisi, evlenmek isteyen gençlere belirli şartlar dahilinde bankalar tarafından faizsiz ya da düşük faizli olarak belirlenen bir kredi türüdür. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ortaya atılan evlilik kredisi, evlenmek isteyen ancak maddi durumu yetersiz olan çiftler için ilaç olmuştur. Özellikle ilkbahar-yaz mevsimlerinde evlilik kredisine talepler son derece artmaktadır. Evlenmenin maddi boyutunu kolaylaştıran bu kredi, her yıl binlerce çifte verilmektedir. Evlilik kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Her bankanın kendi evlilik kredisi prosedürleri bulunmaktadır. Şartları sağlayan herkes, kredi için başvuru yapabilmektedir. 2017 evlilik kredisi için, dilerseniz siz de hemen başvuru yapabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Devlet tarafından desteklenmiş olan evlilik kredisini veren bazı bankalar bulunmaktadır. Bu aşamada, faiz oranlarını bankanın yıl içindeki finansal durumu belirlemektedir ancak tamamen faizsiz kredi veren bankalar da mevcuttur. Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti Bankası, ING Bank, Vakıfbank ve İş Bankası evlilik kredisi veren bankalar arasındadır. Evlilik kredisi için bu bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

Evlilik kredisi nasıl alınır, evlilik kredisi almak için gerekli şartlar nelerdir? Evlilik kredisi almak isteyen çiftler için bazı koşullar bulunmaktadır. Bunlardan birisi, yaş sınırlamasıdır. Çiftlerin 18-24 yaş aralığında olması gerekmekle birlikte bu sınırlama üniversite okuyanlar için yirmi altı yaşına kadar uzatılmaktadır. Kullanılacak olan kredinin, ödenecek taksitlerinin karşılanabilecek gelirin olması da diğer şarttır. Ayrıca, banka kredi siciliniz temiz olmalıdır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat bankası devlet destekli evlilik kredisi, 2017 yılının en avantajlı kredileri arasında yer almaktadır. Bankanın bu aşamada, çeyiz hesabı ve ihtiyaç kredisi şeklinde iki kategorisi bulunmaktadır. Banka, evlilik kredileri için faiz uygulamamaktadır. Her yıl, tüketici için uygun ve avantajlı yeni kampanyalar sunmaktadır. Ziraat çeyiz hesabı, evlenmek isteyen çiftler için avantajlı bir kampanyadır.

Vakıfbank Evlilik Kredisi

Vakıfbank da, devlet destekli olarak kredi vermektedir. Banka, kamu sermayeli olan müşterilerine 20 bin TL’ye kadar destek sağlamaktadır. Banka, 18 ay kadar da vade imkanı vermektedir. Ayrıca, kefilsiz kredi gibi büyük bir avantajı daha bulunmaktadır.

Halkbank Evlilik Kredisi

Halkbank, yine devlet destekli kredi veren bankalardan biridir. Evlilik kredisi için en çok başvuru yapılan bankalar arasında olan Halkbank, evlenmek isteyen çiftler için destek sağlamaktadır. Çeyiz desteğini 5000 TL kadar belirleyen Halkbank’a evlilik kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

ING Bank Evlilik Kredisi

ING Bank, son derece cazip kampanyalar sunmaktadır. En uygun evlilik kredileri veren bankalar arasında yer almaktadır. Faiz oranlarını oldukça düşük belirleyen ING Bank, yuva kurmak isteyen gençlere de destek olmaktadır.48 aya kadar vadesi olan ING Bank’ın evlilik kredisine SMS ile başvuruda bulunabilir, hızlı sonuç alabilirsiniz.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Garanti Bankası düşük faiz uygulaması nedeniyle avantajlıdır. Ödeme kolaylığı da sağlaması nedeniyle evlilik kredisine sıkça başvurulmaktadır. 48 Ay vadeli 25 000 TL’lik Evlilik Kredisi kampanyası sunmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın