2021 Ödemeli Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

2021 ödemeli Nefes Kredisi başvuruları başladı.. İşletmelere ve iş yeri sahiplerine 2020 yılı boyunca ödemesiz Nefes Kredisi müjdesi geldi. Başvuru sonrasında hemen kullandırılacak kredinin geri ödemesi 2021 yılında başlayacak.. Daha önceki yıllarda da işletmelerin sıkıntılı dönemlerinde imdadına yetişen Nefes Kredisi, yeniden işletmelerin kullanımına sunuldu..

2021 Ödemeli Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

Güzel haberi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu duyurdu. Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, zorda olan şirketler için bir kez daha Nefes Kredisi ‘nin hayata geçirildiği duyuruldu. 3 yılda 12 milyar TL ‘nin üzerinde kredi hacmi oluşan Nefes Kredisi ‘nin 7 ‘ncisi 6 milyar TL ‘lik kredi hedefiyle Denizbank ile başladı. Kredi kapsamında faiz oranı % 7,5 olarak belirlenirken bu yıl anapara ve faiz ödemesi olmayacak.

Nefes Kredisi Detayları

” Bu projede TOBB ve 365 oda ve borsa olarak, üyelerimize kısa sürede 6 milyar TL ‘nin üzerinde kredi sağlayacağız. TOBB Nefes Kredisi ‘nin faizi yıllık % 7,5 olacak. Bir üyemiz azami 100 bin TL kredi kullanabilecek. Bu tutar illere göre 50.000 TL ile 100.000 TL arasında değişebilecek.

2021 Ödemeli Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

2021 Yılına Kadar Kredi Ödemesi Yok

Nefes Kredisi kullananlar 2020 yılında anapara ve faiz ödemesi yapmayacak. Krediyi alan işletmeler 2020 yılı için bankanın yolunu unutacak. Krediyi 2021 yılında 12 eşit taksitte geri ödeyecek. Kredinin % 80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak.

Denizbank, Nefes Kredisi Başvurularını Kabul Edecek

Cirosu 25 milyon TL ‘nin altında olan küçük işletmeler bugünden itibaren üye oldukları oda ve borsalardan alacakları üyelik belgesiyle Denizbank şubelerine başvuru yapabilecekler. “


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın