48 Ay Kira Yardımı Verilecek

Tüm dünyada etkisini iyiden iyiye hissettiren ve ülkemizde de görülen korona virüs salgını nedeni ile sıkı tedbirler alındı. Alınan önlemler nedeni ile pek çok sektör tamamen dururken bazı sektörler de sıkı önlemler eşliğinde minimum iş gücü ile çalışıyor. Bu önlemler de pek çok sektörün durmasına ya da sekteye uğramasına neden oldu. Tüm bu aksaklıklardan kaynaklanan mağduriyetlerin önüne geçmek için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. So dakika haberine göre kentsel dönüşüm nedeni ile evi teslim edilemeyenlere 48 ay kira yardımı verilecek.. İşte detaylar..

48 Ay Kira Yardımı Verilecek

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Riskli ve rezerv yapı alanlarında muhtelif sebeplerle dönüşüm projesi bitmediği için evini alamayan vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından kentsel dönüşümde kira yardımı süresine ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Riskli ve rezerv yapı alanlarında muhtelif sebeplerle dönüşüm projesi bitmediği için evini alamayan vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkarıyoruz. Toplamda inşaat alanı 500 metrekareyi geçmeyecek şekilde kendi yapısını inşa edecek vatandaşımızdan yapı maliyetinin % 10 ‘u kadar teminat verme zorunluluğunu kaldırıyoruz.”

48 Ay Kira Yardımı Verilecek

100 Bin Sosyal Konut Kaldığı Yerden Devam

Murat Kurum, açıklamalarını şöyle sürdürdü; ” Bir yandan dönüşümü hızlandırırken diğer yandan da dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak ‘100 Bin Sosyal Konut’ projemizde kura çekimlerine Korona virüs tedbirlerimizi aksatmadan 28 Nisan’da yeniden başlıyoruz Milletimizin desteğiyle, hızlı, yerinde dönüşüm ve gönüllülük esasıyla her yıl 300 bin olmak üzere 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürerek ülkemizi depremlere hazır hale getireceğiz.”


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın