5 Adımda Kredi Başvurusu Silme İşlemi

Birçok insan ihtiyaçları için gerekli olan ödeneğe ulaşabilmek için bankalardan kredi çekme yoluna başvurmaktadır. Araç satın almak isteyenler, yeni bir ev sahibi olmak isteyenler ya da acil nakit paraya ihtiyacı olan kişiler, bu ihtiyaçlarını giderebilmek için bankalardan kredi başvurusunda bulunmaktadır. Ancak bazı durumlarda başvuru yapılan bu kredi türlerine gerek kalmamakta ya da kişi yapmış olduğu kredi başvurusunu iptal ettirmek istemektedir. Bu aşamada da kredi başvurusu silinir mi sorusu sıklıkla karşınıza çıkmaktadır. Kredi başvurusu silinir mi, kredi başvurusu silme yolları nelerdir ve kredi başvurusu nasıl silinir gibi bütün sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Silinir Mi?

 

 

Krediye başvuran kişiler belli sebepler bu kredilerden vazgeçmek isteyebilirler. Başvuru yapılan krediye gerek kalmaması, kişinin vazgeçmiş olması ve benzeri durumlarda bu kredi talebini geri çekmeniz söz konusu olmaktadır. Yani kısacası kredi başvurusu silmeniz tabi ki de mümkün olmaktadır.

ATM’den Yapılan Kredi Başvuru İptali

 

Kredi başvurusu nasıl silinir konusuna geçmeden önce, kredi başvurusu yapma yöntemlerine kısaca değinmemizde yarar var. İhtiyaç duymuş olduğunuz taşıt kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve benzeri kredilere şubeden başvuru yapabileceğiniz gibi ATM ya da bankanızın internet şubesinden başvuru yapmanız da olağandır. Bunun yanı sıra sms ile kredi başvurusu yapma ve de telefon bankacılığı ile kredi talebinde bulunma gibi yöntemler de sıklıkla kullanılmaktadır. ATM üzerinden yapılan kredi başvurularını iptal edebilmek için bankanızla görüşme sağlamanız yeterli olacaktır. ATM üzerinden yapılan kredi başvuruları yalnızca bir ön başvuru olarak sayılmaktadır. Krediyi almak istediğinizde belirli evraklar ile birlikte banka şubesine gitmeniz ve krediye onay verdiğinizi bildirmeniz gerekecektir. Eğer krediyi almaktan vazgeçmişseniz banka şubense gerekli olan evraklar ile birlikte gitmeyerek kredinin iptalini sağlayabilirsiniz.

İnternetten Yapılan Kredi Başvurusu İptali

 

 

İnternetten yapmış olduğunuz kredi başvurularında da yalnızca bir ön onay durumu söz konusu olmaktadır. Ön onay alan kredinizin başvurusunu tamamlamanız için bankanız tarafından sms ya da telefonla aranarak bilgilendirilirsiniz. Ön onay almış olan krediniz için başvuruda bulunmak istemiyor ve internet üzerinden yaptığınız kredinin iptalini sağlamak istiyorsanız tıpkı ATM başvurusunda olduğu gibi gerekli evraklar ile banka şubesine gitmeyerek kredi iptalini sağlamış olursunuz.

Şubeden Yapılan Kredi Başvurusu İptali

 

Kredi başvurusu silme işlemi şubeden yapılan kredi başvuruları için de geçerli olan bir işlemdir. Şubeden başvuru yaptığınız hatta onayı gerçekleşmiş olan kredi başvurunuzu iptal ettirmeniz de mümkündür. Bankanız ile görüşme sağlayarak onaylanmış olan kredilerinizi dahi iptal ettirme şansına sahip olabilirsiniz.

Şubesiz Bankacılık İşlemlerinde Kredi İptali

 

Bu tip durumlar söz konusu olduğunda belge gibi herhangi bir evrak ile kredi almak için bankaya başvurmanız gerekmemektedir. Tamamen evraksız bir şekilde kredi alabilmeniz mümkündür. Bu tür kredilerin iptalinde de bankanız ile görüşmeniz gerekecektir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın