Akbank Sabit Faizli Konut Kredisi

Hepimizin hayalinde belirli bir yaşam standardı, belirli bir ev, belirli bir araba ve daha birçok şey vardır. Bunların bazılarına ulaşmak imkansız olmasa da belirli bir zaman ve belirli bir birikim gerektirmektedir. Ancak, hayal ettiğiniz eve ulaşmak sandığınız kadar zor olmamaktadır. Çünkü bankaların vermiş olduğu kredi imkanları ile dilerseniz uzun vade seçenekleri ile hayalinize kavuşabilirsiniz.

Akbank Sabit Faizli Konut Kredisi Detayları Nelerdir?

Sizi hayalinize kavuşturacak bankalardan biri de Akbank’ tır. Akbank’ ın sabi faizli konut kredisi imkanı ile aldığınız ev kredisi faiz oranları sabit olarak tutulmaktadır. Ki bu büyük ir avantaj olarak karşımıza çıkar.

Kira tutarlarının neredeyse bir ev kredisinin aylık miktarlarını geçtiği şu dönemlerde kira öder gibi ev sahibi olabilmeniz için hazırlanan kampanyanın faiz oranı % 1.11 olarak belirlenmiş olup, kredinin kullanılabileceği en uzun vade sayısı ise 120 ay olarak hesaplanmıştır.

Kredinin en avantajlı yönlerinden biri, faiz oranının sabit olup, aylık taksit tutarının değişkenlik göstermemesidir. Yani kredinizi kullandığınız süre boyunca bankalar arasında konut kredisi faiz oranları yükseliş gösterse de siz bu durumdan etkilenmeyeceksiniz.

Örnek bir hesaplama;

100 bin TL konut kredisi kullandığınızı düşünürsek, 120 ay vade ile aylık 1512 TL civarında taksit tutarınız olacaktır. Farklı miktarlarda kullanacağınız kredi ya da farklı vadeler ile ilgili hesap yapabilmek için Akbank’ ın resmi web sitesine giriş yapıp, konut kredisi hesaplama aracı yardımı ile hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Konut kredisine başvurma koşulları;

Akbank sabit faizli konut kredisine; maaşlı çalışanlar, geliri belirli olan meslek sahipleri, talep ettiği aylık taksit tutarları gelirinin çok altında kalanlar başvuruda bulunabilir. Ayrıca, piyasadaki ekonomik dalgalanmalardan etkilenmemek adına risk almaktan çekinen kişiler için en uygun kredi seçeneğidir.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Öncelikle yapmanız gereken şey almak istediğiniz evi belirlemektir. Sonrasında ise kullanmak istediğiniz kredi tutarına karar verip, Akbank’ ın resmi web sitesinde bulunan ev kredisi hesaplama butonundan bütçenize uyan ödeme seçeneklerine karar vermelisiniz. Ardından yine aynı sayfada bulunan başvurma butonuna tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra kredinizi kullandırabilmek için banka sizinle irtibata geçecektir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın