Altın Tarihi Zirveden Döndü

Altın tarihi zirveden döndü.. Bir süredir dolar kurunda yaşanan ani yükselişin ardından dün alınan ek tedbirlerle dolar kurunda düşüş gözlendi. Ancak bu düşüşe rağmen altınının ons fiyatındaki yükselişin etkisi ile değer kazanan gram altın, günü bir önceki kapanışa göre % 0,8 artışla 393,3 TL seviyesinden tamamladı. Bugüne ise dalgalı bir seyirle başlayan altının gram fiyatı 396,5 lira ile tarihin en yüksek seviyesini test etmesinin ardından, saat 11.00 itibarıyla önceki kapanışın % 0,3 altında 392,3 TL dolaylarında seyrini sürdürüyor.

Altın Tarihi Zirveden Döndü

Aynı dakikalarda çeyrek altın 644 TL, cumhuriyet altını da 2.632 TL ‘den satılıyor. Altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışın % 0,2 üzerinde 1.719 dolar seviyesinde seyrediyor.

Altın Tarihi Zirveden Döndü

Altın Fiyatları Ne Olur ?

Altın fiyatlarının geleceği hemen hemen her kesim tarafından merak ediliyor. Bu konuda analistler, düşüş eğilimini sürdüren faizlerin altının ons fiyatını yukarı yönlü desteklediğini belirtiyorlar. Yeni Covid-19 salgınına dair haber akışının yanı sıra bugün yurt dışında, Amerika Birleşik Devletleri ‘nde açıklanacak istihdam verilerinin takip edilecek. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.740 doların direnç, 1.700 doların destek konumuna geldiğini, gram altında ise 380 TL ile 400 TL bandının izleneceğini ifade ediyorlar.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın