Anadolu Bank 2b Arazi Alım Kredisi Nasıl Alınır

Anadolu Bank

1997 tarihinde özelleştirme sonucu kurulmuştur. Habaş Gruba geçtiği zamanda 3 adet şubeye sahip olan şimdi Anadolu bank farklı illerde 80 farklı şubeye sahiptir. Çeşitli hizmetleriyle müşterilerin isteklerini karşılayan Anadolu bank, birçok müşteri profiline sahiptir.

Anadolubank Zirai Krediler

İki ana başlık altında toplanmaktadırlar. Bunlar, Tarım İşletme Kredileri ve Yatırım Kredileridir. Tarım İşletme Kredileri Çeşitleri; Tarım Kart, Sözleşmeli Üretim Kredisi, Arıcılık Kredisi, Büyükbaş Süt ve Besi Sığırcılık Kredisi, Tarım Kredili Mevduat Hesabı, Küçükbaş Süt ve Besi Kredisi ve Risk Transfer Kredilerinden oluşmaktadır. Yatırım Kredileri Çeşitleri de Sera Yapım Kredileri, Ekipman Kredileri, 2B Arazi Alım Kredisi, Tarla Alım Kredisi, Traktör Kredileri ve Süt Sığırı Alım Kredilerinden oluşmaktadır.

Anadolubank çiftçi kredileri ile işletme sahiplerine ve girişimcilere destek olabilecek kredi imkanlarını sunmaktadır. Bu kredilerle küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerine maddi olanak sağlanmakta ve geri ödemeler de tablolara bağlı olarak avantajlı olarak yapılmaya olanak sağlamaktadır.

Arıcılık kredisi ile de arıcılığa yatırım yapmak isteyen kişiler için gerekli maddi olanaklar sağlanmaktadır. Risk transfer kredisi, bu kredi ile diğer bankalarda bulunan borçlar Anadolu bankasına aktarılabilmesi olanak sağlayan bir kredidir. Yüksek sevilerde vade imkânları ile çiftçi ödemeleri kolay bir şekilde yapabilmektedir.

Bu ürünlere ek olarak Sözleşmeli Üretim Kredisi de bir işletmenin ürettiği malları teslim ettikten sonra ödeme almaması sonucunda destek sağlayan kredidir.

Tarım Alım Kredisi; tarımsal işlevlerini geliştirmek isteği duyan üreticiler, bu amaç ile gerekli tarla alımları için gereken maddiyatın kredi ile karşılanmasıdır. Arazi durumunu yükseltmek için çiftçilik belgesi olan üreticilere verilen bir kredidir. Traktör kredileri tarımsal olarak gelişmek isteyen müşterilere verilir. Traktör kredisi ile müşterinin sıfır veya ikinci el olan traktörlerin alımlarını gerçekleştirmesi amaçlanmıştır. Kredi belli şartlar dâhilinde verilir.

Ekipman Kredileri ise çiftçinin ihtiyaç duyduğu her türlü alet edevat ihtiyacını karşılamaya yönelik verilen bir kredidir. Süt Sığırı Alım Kredileri, büyükbaş hayvan alacak çiftçilere verilen kredidir. Sera Yapım Kredileri, örtü altı ve bitkisel üretimleri kapsayan ve çiftçiye destek olan kredidir.

Anadolu bank 2b Arazi Alım Kredisi Başvuru Şartları

Anadolu bank 2b Arazi Alım Kredisi, tarımsal faaliyetlerini artırmak isteyen müşteriler için yeni bir tane arazi alımlarında destek olmak amacıyla verilmektedir.

Başvuru yapacak müşteri öncelikli olarak nüfus cüzdanını ve fotokopisini, satın alınacak arsa ile ilgili tapu fotokopisi ve gelir düzeyini gösteren belgeleri yanında getirmelidir.

Gelir durumunu gösteren belgeler ücretli çalışanlarda, güncel maaşına ait bordro, bunun yerine kişinin maaşını gösteren işveren onaylı belge gerekmektedir.

Olması gereken koşullar ise, krediye vadesine ve tutarına göre sigorta yapılır. Başvuru yapan kişi kefil göstermek zorundadır. Oturduğunuz adresi gösteren fatura veya ikametgâh senedi gerekmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın