Anadolubank Risk Transfer Kredileri Alma Koşulları Nelerdir?

Risk Transfer Kredisi nedir? ; Risk transfer kredileri Anadolubank’ta tarımsal işletme kredileri arasında yer almaktadır. Risk transferi kredisi, tarımsal ihtiyaçların finanse edilmesi için verilebilirken bunun dışında ayrıca üreticilerin başka banka/kooperatiflerdeki uzun, kısa ya da orta vadeli borçlarını Anadolubank’ta birleştirip hepsinin tek bir borç haline getirilmeleri için banka tarafından sunulan tarımsal işletme kredileri türüdür.

Anadolubank Risk Transfer Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

 

Anadolubank risk transfer kredi başvurusu yap; Anadolubank risk transfer kredi başvurusu Anadolubank şubelerinden yapılabilmektedir. Anadolubank’ta üreticilerin diğer bankalarda/ kooperatiflerde bulunan borçlarını tek bir borç altında toplamak için verilen risk transfer kredisi için bazı evrakların eksiksiz olarak şubeye teslim edilmesi gerekmektedir. Anadolubank’ta risk transfer başvurusu yapmak için:

  • Krediyi çekecek olan kişinin vatandaşlık numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Çalışma durumuna göre gelir belgesi

-Ücretli olarak çalışanlar çalıştıkları iş yerinden gelirlerini net olarak gösteren onaylı bir belge almalıdırlar ya da maaş bordrosu gösterilmelidir.

-Serbest meslek çalışanları ise vergi levhasını ve son iki yıldaki (onaylanmış olmalıdır) gelir tablolarını-bilançolarının yanı sıra cari yıldaki mizan belgesini teslim etmelidirler.

-Şirket ortakları, vergi levhası ile şirketin kuruluş yılının fotokopisini ( Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan ) göstermelidirler.

-Gayrimenkul geliri beyan edildiyse söz konusu gayrimenkulün tapusunun aslı ve fotokopisi teslim edilmelidir.

-Emekliler, emekli maaşlarının beyanları için hesap cüzdanlarını göstermelidirler.

  • Anadolubank’ta kredinin vadesine ve tutarına göre Hayat Sigortası talep edilmektedir.
  • Gerek görüldüğü takdirde kredi başvurusunda bulunan kişiden kefil göstermesi talep edilebilmektedir.
  • Gerek görüldüğü takdirde nüfus müdürlüğünde düzenlenen ikametgah senedi istenebilmektedir. ( son 3 aya ait olmalı )
  • Bankanın değerlendirmelerine ve bazı durumlara göre ek olarak başka belgeler de istenebilmektedir.

Anadolubank Tarımsal Krediler

 

 

Anadolubank’ta risk transferi kredisinin dışında tarımsal krediler başlığındaki diğer işletme kredileri; tarım kart, tarım kredili mevduat hesabı, küçükbaş süt ve besi kredisi, büyükbaş süt ve besi sığırcılık kredisi, sözleşmeli üretim kredisi ve arıcılık kredisidir. Ayrıca tarımsal üretimin desteklenmesi ve geliştirilmesi amacıyla yatırım amaçlı olarak verilen tarım kredileri de bulunmaktadır. Anadolubank tarım yatırım kredileri; 2B Arazi alım kredisi, tarla/arazi alım kredisi, ekipman kredileri, traktör kredileri, sera yapım kredileri ve süt sığır alım kredileridir. Bu kredilerde ürünlere ve özelliklerine göre banka tarafından ek olarak özel belgeler talep edilebilmektedir. Çoğunlukla düşük faizle verilen tarım kredileri, bu alandaki gelişmeyi teşvik etmeyi de amaçlamaktadır.

Anadolubank Risk Transfer Kredisi Faiz Oranı Nedir?

 

Anadolubank kredi faiz oranları; Anadolubank’ta risk transferi kredisi 60 ay vadeye kadar bölünebilmektedir. Üreticilerin ürünlerinin özelliklerine göre bu planlamada farklılıklar oluşabilir. Anadolubank’ta bu kredinin faiz oranları ile ilgili detaylı ve güncel bilgiler Anadolubank şubelerinden öğrenilebilir. Anadolubank’ta bazı kredi türleri ( taşıt, konut, tüketici…) için bankanın resmi web sayfasında yer alan kredi hesap makinesi kullanılabilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın