Bakan Albayrak’tan Kredilerde İndirim Müjdesi

Bakan Albayrak’tan kredilerde indirim müjdesi geldi.. Konut kredilerinde hız kazanan indirimler 2020 yılı ile birlikte daha da ivmelenecek.. Son aylarda hızla düşen konut kredisi faiz oranları % 0,97 oranına kadar gerilemişti. Bu olumlu hava konut satışlarına ve inşaat sektörüne de olumlu yönde yansımıştı. Yeni bir yıla girerken bu olumlu havanın daha da artarak konut kredisi faiz oranlarının % 0,79 oranına düşeceğinin müjdesi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘tan geldi..

Bakan Albayrak’tan Kredilerde İndirim Müjdesi

Yeni bir ev satın almak isteyenler sıklıkla banka kredi faizlerini inceliyor. Kamu bankaları ve özel bankaların çoğu konut kredisi faiz oranını yüzde 0,99 ‘a düşürmüştü. Ancak güzel haberler bununla da sınırlı kalmadı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konut kredi faiz oranları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.. İşte o merak edilen açıklamalar..

Konut Kredisi Faiz Oranları Yüzde 0,79 ‘a Düşecek mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarıyla bir görüşme yaptıklarını ifade ederek, “1 Ocak itibarıyla sıfır konut faizlerinde yüzde 0,99 olan oranı tarihi düşük seviyeler olan 0,79 ’a indirelim” diye bir teklifle geldiler, hayırlı olsun” şeklinde konuştu.  Bakan Berat Albayrak, kamu bankalarıyla görüştüklerini aktararak, ” Dedik ki yeni yılda güzel bir haber verelim. Bunu da Şırnak ’tan verelim. Kamu bankalarımız istişare ettik, konuştuk” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

Bakan Albayrak'tan Kredilerde İndirim Müjdesi

Özel Bankaların Faiz İndirimleri de Hızlanacak

” Gayrimenkul, konut sektörü önemli. Özellikle bu noktada iyileşmeleri vatandaşlara hemen yapmamız lazım. ” dedi. Ekonomide sağlanan iyileşmelerin yansımalarının süreceğine dikkat çeken Berat Albayrak, şunları söyledi: ” Her iyileşmede bunu topluma yansıtmaya devam edeceğiz. Gerek inşaat gerek yan sektörler bu manadaki maliyetler faizler daha da düşecek. Kamu bankaları bunun öncülüğünü yapıyor. Piyasadaki diğer bankalar da yavaş yavaş geliyor. Biraz fazla yavaş geliyorlar ama 2020 yılında onlar da hızlanacak. “


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın