Bir Kişi En Fazla Kaç Kredi Alabilir?

Kredi çekmek günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Bunun nedeni günümüzde ev, araba ve buna benzer yatırımlar yapabilmek içindir. Günümüzde bu tarz yatırım araçlarının fiyatları bir hayli yüksek olduğundan insanlarda yatırım yapmak istediklerinden en kolay yol olarak kredi çekmeyi görmektedirler. Bankaların sağladığı krediler sayesinde insanların mal varlığına sahip olması daha da kolaylaşmıştır. Bir bankadan hali hazırda almakta olduğunuz bir kredi varsa ama yetersiz buluyorsanız ve ikinci bir kredi çekmek istiyorsanız bu durum biraz zor olabilir.

Çoğu bankada pek bir sıkıntı yaşamadan ikinci krediyi alabilirsiniz ama bazı bankalarda ikinci krediyi alabilmeniz için sağlamanız gereken birkaç şart vardır. Örneğin siz ilk aldığınız krediyi düzenli bir biçimde ödüyorsanız ikinci krediyi alabilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Bankanın size ikinci bir kredi temin edebilmesi için gelirinizin de yüksek olması gerekmektedir. Eğer geliriniz ilk krediye gidiyorsa ikinci krediyi banka size vermez zira ikinci krediyi ödeyebileceğiniz bir durumda değilsinizdir. Peki ilk kredi ile ikinci krediyi farklı bankalardan alabilir misiniz. Bu sorunun cevabı evet alabilirsiniz ama genellikle tercih edilen bir durum değildir. Her bir bankadan alacağınız kredi için ayrı işlemler yapmalısınız ve bu işlemler için hem zaman hem para kaybediyorsunuz dolayısıyla aynı bankadan ikinci krediyi almak sizin adınıza daha iyi olacaktır. Eğer sık sık kredi alma ihtiyacı duyuyorsanız art arda kredi almak yerine cari hesap açtırarak bu işlemi hem kendi adınıza hem de banka adına daha kolay bir hale sokabilirsiniz.

Aynı Anda Kaç Bankadan Kredi Çekebilirim?

Aslında istediğiniz sayıda bankadan kredi çekebilirsiniz bu açıdan herhangi bir kısıtlama yoktur ama kredi çekebilmeniz için gelirinizin yeterli olması gerekmektedir. Gelirinizin banka tarafından yetersiz görülmesi durumunda kredi alamazsınız.

Aynı Bankadan Üçüncü Kez Kredi Çekebilir miyim?

Her banka da kredi verme politikası farklılık göstermektedir. Eğer kredi aldığınız banka buna onay veriyorsa evet üçüncü krediyi almanız için herhangi bir sorun yoktur. Bankanın üçüncü kredi için onay vermesi için geliriniz oldukça etkilidir.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın