Borç Transfer Kredisi Veren 5 Banka

Günümüzde insanlar ya güvensizlikten ya da ceplerinde olmadığından ötürü birbirine borç para vermemektedirler. Birçok ailenin birden fazla yere borcu bulunmaktadır. Bu durum ailelerin boyunu aşan borçlar karşısında zor durumlara düşmelerine ya da ödeyecek durumu olsa bile borçların dağınıklığı karşısında freni boşalmış kamyon gibi kontrolü kaybetmeleriyle sonuçlanmaktadır. Borçların farklı yerlere olması durumunun yarattığı sorunu ortadan kaldırmak günümüzde insanların en çok arayış içerisinde olduğu şeylerin ilk sıralarında yer almaktadır.

 

 

Son dönemde bankaların en önemli sloganları arasına girmiştir; Borçlarınıza sıfırdan başlayın. Bu bağlamda birden fazla yere borcu olan vatandaşın borcunu tek bir yerde toplayıp hem zamandan kazanması hem de motivasyon kaybının yarattığı stresi ortadan kaldırması mümkün hale gelmiştir. Banka kuruluşlarının yardımıyla borcunuzu tek bir merkeze toplama işlemine borç transfer (borç kapatma) kredisi denilmektedir. Tüm borçları kapatma kredisi anlamına gelen bu sistemle birlikte kredi ve borç yükünün dağınıklığından ve birden farklı yere farklı faiz oranlarıyla ödenen borçlardan uygun vade oranlarıyla rahatlıkla kurtulabilme fırsatı sağlanmaktadır. Hemen her banka farklı faiz oranlarıyla bu fırsatı müşterilerine sunmaktadırlar.

Peki, borç kapatma kredisi kimlere verilir ve hangi durumlarda kullanılabilir?

. İhtiyaç kredisi veya taşıt kredisi çekmiş veya kredi kartı borcu olan vatandaşlar borçlarını birleştirmek için bu krediyi kullanmak üzere bankalara başvurabilirler.

. Borçlu olunan bankaya kullanılacak kredinin tamamı gönderilebilmektedir. Var olan borçtan daha düşük bir tutarın transferi söz konusu olamaz.

. Diğer bankalara yapılacak olan EFT’lerden ücret alınmaz.

. Kredi kartında tanımlı borç meblağsı diğer bankaların borç tutarlarıyla aynı paralelde olacağı ve yatırılan paranın otomatik olarak o bankalardaki hesap numaralarına yönlendirileceği için müşterinin ikinci bir iş yapması gerekmemektedir. Ancak yapılan transferlerde müşterinin diğer bankayı da arayıp bankayı bilgilendirmesi gerekmektedir.

1-Garanti Bankası Borç Transfer Kredisi

 

Garanti Bankası borç transferi faiz oranları yüzde 1,14’ten başlamakta ve müşteriden müşteriye değişkenlik gösterebilmektedir. Vade süresi olarak en fazla kırk sekiz ay uygun görülmektedir. Ayrıca yapılacak işlemlere göre kredi masraflarında da farklılık görülebilmektedir.

2-Denizbank Borç Transfer Kredisi

 

Bankanın müşterilerine borç transfer kredisi çerçevesinde sunduğu 3 ayrı vade seçeneği mevcuttur. Toplamda en fazla 10000 TL’ye kadar kredi veren banka faiz oranı olarak aylık yüzde 1,90 oranını belirlemiştir. 12 aydan 36 aya kadar vade seçeneği de müşterilere sunulan geniş bir yelpazedir.

3- Odeabank Borç Transfer Kredisi

 

Banka bütün borçları tek merkezde toplama fırsatını sunarken üst limit olarak 15000 TL belirlemiştir. Kredi masrafları yapılacak işlemlere göre değişkenlik gösteren Odeabank’ta 36 aya varan vade fırsatı ve yüzde 1,45 faiz oranıyla müşterilere ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

4- Akbank Borç Transfer Kredisi

 

Banka, bünyesinde bulunan Axess kredi kartı aracılığıyla diğer bankalardan Akbank’a devredilen tüm borçları tek karttan ödeyebilme fırsatı sunuyor.20000 TL’ye kadar borç transfer kredisi sağlayan banka kredi fazi oranı olarak da yüzde 2,02 rakamını belirlemiştir. En az 2 en fazla ise 9 ay vade seçeneği müşterilere sunulan seçenekler arasındadır.

5- Vakıfbank Borç Transfer Kredisi

 

 

Banka müşterilerine 20000 TL’ye kadar kredi fırsatı verirken geri ödeme süresini maksimum 18 ay olarak sınırlandırmaktadır. Aylık faiz oranını yüzde 1,37 olarak belirleyen bankanın müşterilerine sunmuş olduğu en büyük avantaj ise borcun tanımladığı tarihten itibaren 3 ay sonra ödenmeye başlamasıdır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın