Cepten Kredi Notu Öğrenmenin 4 Yolu Nedir ?

Bankalardan kredi çekmek için gerekli kurallar arasında kredi notunuzun yüksek olması şartı bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler , kredi notlarını öğrenmek için artık banka şubelerine gitmelerine gerekmemektedir. Herkesin elinde akıllı telefonlar bulunmaktadır. Gelişmiş teknolojiden yararlanarak akıllı telefonlar dahilinde kısa yoldan kredi notunuzu öğrenmeniz artık mümkün olmaktadır.

Kredi Notu Nedir ?

 

Kredi notu bankaların , başvuran bireylere ilişkin şartları arasında yer almaktadır. Gerek kredi kartlarında gerekse herhangi bir kredi başvurusunda bulunan insanların yerine getirmesi kurallar dahilinde bulunmaktadır. Kredi notu hiç olmayan yani 0 olan bireylerin , daha önce hiç bankalarla alakası olmadığını göstermektedir. Eğer kredi notunuz 799-800 gibi bir puandaysa bu durum , sizin bankalara karşılık yapmış olduğunuz borçları , geri ödemenizde sıkıntılar yaşattığınızın bir işareti olmaktadır. Artık findeks notu öğrenme ücretsiz öğrenmek mümkündür. Araştırmalarınızın sonucu kredi notunuz eğer 1500 ise bankalar tarafından çok değerli olduğunuzun altı çizilmektedir.

Kredi Notlarınızı En Kolay Nasıl Öğrenebilirsiniz ?

 

 

Bizzat bankalara gitmek yerine , artık cep telefonlarından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Findeks not öğrenmenin yanı sıra vodafone kredi notu öğrenme de artık seçenekler arasında yer almaktadır.

Türkiye genelinde yeni gerçekleşen cepten kredi öğrenme seçenekleri ile insanların kredi başvurusunda bulunmadan önce , hangi kredi başvurusunda bulması konusunda fikir sahibi olmasını sağlamaktadır. Bu özel sistem sayesinde en çok ileri yaşlı müşterilerine yarar sağlanmaktadır. Çünkü bazı insanlar yürüme zorluğu çekmektedir. Fakat bu sistem sayesinde yaşlı insanlar oturdukları yerden kredi notlarını rahatlıkla sağlamaktadırlar.

Aynı zamanda turkcell findeks sorgulama dahilinde kredi notlarınızı bu şekilde de öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Kredi notunu öğrenmek için eğer Turkcelli iseniz , yapmanız gereken tek şey mesaj bölümüne TC kimlik numaranızı ve doğum yılını yazıp , arasında boşluk bırakarak 1122`ye göndermeniz yeterli olacaktır. Kredi notunu bu şekilde öğrenmek istiyorsanız eğer karşılığında sadece 9 TL ödemeniz yeterli olmaktadır. Eğer yeterli bakiyeniz yok ise kredi notunuzu bu şekilde öğrenmeniz pek mümkün olmayabilir.

 

 

Eğer Vodafonelu iseniz yapmanız gereken durum arasında değişiklik bulunmamaktadır. Yine aynı şekilde aralarında boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı ve doğum yılınızı belirterek 1122`ye göndermeniz yeterli olacaktır. Gelen mesaj sonucu ne derece iyi bir kredi notuna sahipseniz öğrenmeniz kolay olmaktadır. Genelde bu tür işlemlerden yararlanan kişi ve ya kurumlar , bu sistemden yararlanırken herhangi olası bir durumda , kendisine olumsuz getireceğini düşünmektedir.

Fakat cepten kredi notu öğrenme işleminin pek fazla güvensiz olduğu söylenmemektedir. Mesaj yoluyla gerçekleştirdiğiniz bu işlemde , vermiş olduğunuz TC kimlik numara bilginiz kesinlikle gizli tutulmaktadır. Son derece kolaylık kapsamı adı altında gelişen bu sistemi dilersiniz , yetkili kişiler tarafından bilgi alarak öğrenebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın