Çorlu TSO ile Halkbank Arasında Kredi Protokolü

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Yemişçi, Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza töreninde, dünyada ve ülkede etkili olan ekonomik kriz nedeniyle Türk reel sektör ile üyelerinin ekonomik sıkıntı içerisine girdiğini söyledi.


Üyelerinin içinde bulunduğu bu sıkıntıların çözümüne bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla, TOBB’un yaptığı gibi Halkbank ile anlaştıklarını ifade eden Yemişçi, şöyle devam etti:
”Halkbank ile anlaşma yapılarak o bankaya odamız kaynaklarının bir kısmının mevduat olarak yatırılması karşılığında üyelerimize belirli süre içinde destek kredisi olarak kullandırabiliyoruz.
Bu sebeple yaptığımız çalışmalar sonucunda, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Çorlu Şubesi’nden aldığımız teklif neticesinde bankamız ile protokol imzalamaya karar verdik. Üyelerimizin bu zor günlerinde de yanlarında olduğumuzu bilmelerini istedik.
İmzaladığımız destek kredi protokolümüz kapsamında, odamız üyelerine odamız ihtiyatı olan mevduatlarımızdan, 11 ay süre ile Türkiye Halk Bankası’nda 1 milyon TL kredi kullandırabileceğiz. Üyelerimiz bu durumdan mutlu olursa bizler de mutlu olacağız.”
Halkbank KOBİ Pazarlama Daire Başkanı Hakan Başaran ise Halkbank’ın, Çorlu TSO üyelerine yıllık yüzde 12’lik gibi çok düşük faiz oranı ve 15 ay vade ile 30 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunduğunu belirtti.
Halkbank ve Çorlu TSO arasında imzalanan protokol kapsamında oda üyelerine 1,5 milyon TL’lik kredi kullandırılmasının hedeflendiğini anlatan Başaran, şunları kaydetti:
”Bankamız, reel sektörü canlı tutabilmek amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başta olmak üzere şimdiye kadar 17 oda ile kredi anlaşması imzaladı.
Bu anlaşmalar neticesinde odalardan bankamıza aktarılan 315,5 milyon TL ile bankamız kaynaklarından ilave edilen 2 milyar TL nakit ve gayri nakit kredi ve yaklaşık 850 milyon dolar yurt dışı kaynaklı krediden bu güne kadar 9.714 firma yararlandı.”
Konuşmaların ardından Yemişçi ile Başaran protokolü imzaladı.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Mayıs 2009

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın