Denizbank %100 Mortgage Kredisi Alım Şartları

Denizbank, ev sahibi olmak isteyenler için %100 Mortgage kredisi imkanı sağlıyor. Ev kredisi çekerken peşinat problemi yaşayanlar, ev teminatı gösterirse Denizbank’tan %100 konut kredisi alabiliyor. Denizbank Konut Kredi Başvurusu için şu süreç izlenecektir;

Denizbank Konut Kredi Başvurusu;

 

 

Denizbank %100 Mortgage Kredisi için Denizbank Şubelerinde gerekli görüşmeler gerçekleştirebilir, ayrıca internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. İnternet üzerindeki başvuru ön başvuru olarak değerlendirilmektedir. Müşteri talebi kabul edilirse Mortgage kredi işlemleri için şubeye çağırılır ve gerekli işlemlerle beraber başvuru süreci başlatılmış olur.

Denizbank Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler ve Koşullar Nelerdir?

 

Denizbank Konut Kredisi için gerekli belgeler; Denizbank mortgage kredisi başvurusu yapılırken teminat gösterilecek olan evle ilgili evraklar, gelir belgesi ve nüfus cüzdanı gerekmektedir.  İyi bir kredi sicil notu ve yüksek gelir de mortgage başvurularının onaylanmasında çok etkili olmaktadır.

  • Denizbank %100 Mortgage Kredisi çekebilmek için krediyi çekecek kişiye veya başkasına ait olan bir ev, teminat olarak gösterilmelidir.
  • Denizbank bu kredi türü için 300 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.
  • Başvuru sürecinde expertiz değerlendirmeleri gerekmektir. Expertiz analizleri hem teminat gösterilen hem de krediyle satın alınacak olan ev için yapılmaktadır.
  • Satın alınacak olan konuta hiç peşinat ödemeksizin; expertiz tarafından belirlenen değerinin tamamını karşılayacak biçimde kredi çekilebilmektedir.
  • %100 Mortgage kredisi ile alınacak ev yalnızca banka tarafından belirlenen koşullar altında kullanılabilir. ( gerçek kişilerce mesken amaçlı kullanım)

Denizbank Konut Kredisi Güncel Faizleri Nasıldır?

 

 

Peşinat ödemeden çekilen konut kredilerinde vade uzadıkça faiz oranı da yükselir. Denizbank peşinatsız %100 Mortgage kredisinde faiz oranları 0.97’den başlamaktadır. Bu oran güncel duruma göre değişkenlik gösterebilmektedir.  Denizbank’tan kredi almak isteyenlere en çok 25 yıl vadeli geri ödeme planı hazırlanmaktadır. ( belirtilen faiz oranı; 24 aya kadar 100.000 TL tutarındaki konut kredisi planı için geçerlidir)

Konut Kredisi Hesaplamaları

 

Konut kredisi çekmeden önce hesaplamalarını yapmak isteyenler Denizbank’ın resmi web sitesindeki kredi hesaplama bölümünü kullanabilirler. Buradaki detaylar iyice incelenmelidir. Ayrıca kredi hesaplama siteleri sayesinde başka bankalarla kredi karşılaştırmaları yapmak da mümkündür. Bu şekilde kredi başvurusu yapacak olan kişiler, kendilerine ve bütçelerine uygun kredi avantajlarından haberdar olabilirler.

Denizbank’ta Konut Kredisi Yapılandırması

 

Denizbank konut kredisi yapılandırma;  Yapılandırma işlemleri son zamanlarda hem kredilerde hem de kredi kartlarında kalan borcu daha uygun şartlarda ödemeye olanak sağlamaktadır. Yapılandırma; borcun yeniden düzenlenmesi anlamına gelmektedir. Bu yeniden düzenlemenin içinde güncel faizlerin kullanılması yani kalan borcun maliyetinin düşürülmesi  (daha düşük faizler kullanılabilir.)ya da vade süresinin çoğaltılarak aylık ödeme miktarlarının kişiye özel olarak ayarlanması gibi durumları içerir.

Yapılandırma için alınacak olan yeni kredinin hesaplamaları için internetteki refinansman makineleri kullanabilir. Yapılandırma işlemlerinde kar elde edebilmek için yeni kullanılan kredinin maliyetinin eskiye kıyasla daha düşük olması gerekmektedir. Denizbank’ta kullanılan konut kredilerinin geri ödemelerinde sıkıntı yaşayan müşteriler, bankayla kalan borçları için yeniden bir ödeme planı üzerinde anlaşma sağlayabilirler.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın