Doğa Dostu Taşıt Kredisi Kampanyası Vakıfbank’ta

Tüketiciler açısından firmaların ve bankaların sundukları hizmetlerden faydalanmanın birçok boyutu vardır. Pazarlama da bu nedenle geliştirilmesi için üzerinde uzun yıllar çalışmalar verilen ve ucu açık bir alan olarak hayatımızdadır. Hayatımızda dikkatimizi ve ilgimizi çeken her şey bir pazarlama uygulamasına mutlaka dahildir ve bu şeyler bizi ilgili ürün ve hizmetlere yaklaştırmaktadır.

Son yıllarda çevresel kirliliğin artması ile birlikte dünya nüfusunun büyük çoğunluğu temiz çevre ve doğal yaşam konularında büyük hassasiyet kazanmış durumdadır. Firmalar ve bankalar da tüketicilerin bu konudaki hassasiyetlerinin yanı sıra toplumsal olarak da bu konunun önemine binaen hassasiyet ortaya koymaktadırlar. Hem kendi hizmet ve ürünlerini tercih edilebilir kılmak hem de evrensel sorumluluklarını yerine getirmeyen firmalar “Yeşil Pazarlama” uygulamasına yönelmiş durumdadırlar. Bu pazarlama türü kapsamında firma ve bankalar çevreci ve doğa dostu ibaresi içeren ve bu özellikleri taşıyan ürünleri tüketicilerin hizmetine sunmaktadırlar.

Bankalar açısından bu konuda Vakıf Bank’ın Doğa Dostu Taşıt Kredisi Kampanyası vardır. Kampanya kapsamında çevreci taşıtların satın alınması için avantajlı faiz oranı ile krediler sunulmaktadır.

Türkiye’nin devlet bankalarından birisi olan vakıfbank kredi olanakları arasında yer verdiği Doğa Dostu Kredi kampanyası ile doğa dostu hibrit ve LPG’li sıfır otomobillerin satın alınabilmesi için geri ödeme koşulları konusunda oldukça avantajlı olan taşıt kredisini sunmaktadır.

Kampanya kapsamında alınacak olan taşıt kredisi için 48 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır ve bu vade süresince; aylık eşit taksitli, son taksiti balon ödemeli, 3 ayda bir periyodlarla ödemeli, 3 ay ertelemeli ödemeli ve değişken taksitli olarak geri ödeme imkanları sunulmaktadır.

Kampanya kapsamında uygulanan faiz oranı ise %1.11 olup, kampanyadan yalnızca doğa dostu hibrit ve LPG’li taşıt alacak olanlar faydalanabilmektedir.

Normal taşıt kredisi kampanyalarında 2 el taşıt kredisi yaş sınırı 5 ile 10 yıl arasında farklılık göstermektedir ancak bu kampanya kapsamında alınacak taşıtın sıfır olması zorunluluğu bulunmaktadır.

Taşıt kredisi uygulaması olarak alınacak olan taşıtın fiyatının 50 bin TL’lik kısmı için %70 oranında, 50 bin TL’yi aşan kısım için ise %50’sine kadar kredi sağlanmaktadır.

Kefilsiz olarak kullanılabilmektedir ve hayat sigortası zorunluluğu bulunmamaktadır.

HESAPLAMA İŞLEMİ:

Temel yapısı bu şekilde olan Doğa Dostu Taşıt Kredisi’ne ilişkin taşıt kredisi hesaplama işlemini şu şekilde gerçekleştirilebilmektedir;

Kampanya kapsamında Vakıf Bank’tan alınacak olan 20 bin TL tutarındaki kredi için 48 ay vade seçeneği tercih edildiğinde uygulanacak olan faiz oranı %1.11’dir ve bu değerler aracılığı ile hesaplama yapıldığında, aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı ise 566,65 TL’dir.

Bu değerlendirmeler sonucunda eğer krediden faydalanmak istiyorsanız;

T.C. Kimlik Belgesi

Gelir Durumu Gösterir Belge

Son 3 Aya Ait İkametgah Belgesi

Alınacak Olan Taşıta İlişkin Proforma Fatura ile birlikte size en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın