Emeklilere Özel Kredi Veren Bankalar

Emekli vatandaşlar belirli bir süre boyunca çalışarak hayatlarını kazanmış kimselerdir. Bu süre yasalar ile belirlenmiştir ve genellikle emeklilere baktığımızda elli yaş ve üzeri olduklarını görürüz. Onlar ülkemizde hizmet ve üretim alanında yıllarca emek vermiş kimselerdir ve gelecekleri de bu nedenle devlet tarafından garanti altına alınmıştır. Onlara emekli maaşı verilmektedir ve artık ömür boyu sağlık sigortaları vardır. Emekliler, sadece devlet tarafından değil bankalar tarafından da sunulan birçok avantaja hak kazanırlar. Emeklilere özel olarak birikim hesapları, kredi olanakları ve bankacılık hizmetleri sunulur. Bankalar, emekli vatandaşları maaş müşterileri olmaları için cazip kampanyalarla etkilemeye ve onları kazanmaya çalışırlar. Bunun dışında da çeşitli özel kuruluşlar keza benzer avantajları sunarlar.

Son zamanlarda gündemde olan ayrı bir avantaj olanağı ise emekliye faizsiz kredi veren bankalar ile ilgili meseledir. Devlet tarafından uygulamaya konulacak olan ve kamu bankaları tarafından sağlanacak olan bu kredi olanağında emekli vatandaşlar, emekli maaşlarının 10 katına kadar ihtiyaç kredisi alabilecekler ve bu krediyi 1 yıl ertelemeli olarak uzun vadede ödeme olanağına sahip olacaklar. Alınacak olan bu krediyi kamu bankalarının yanı sıra emekliye kredi ptt tarafından da faizsiz olarak sağlanacak. Bu uygulama henüz yürürlüğe girmedi ancak önümüzdeki aylarda emekliye kredi müjdesi faizsiz olarak gelecek.

ZİRAAT BANKASI: Ziraat Bankası, Emeklinin Artısı Kredi Paketi kapsamında hem maraflı/masrafsız tüketici kredisini hem de konut kredisini oldukça avantajlı faiz oranları ve geri ödeme olanakları ile sunmaktadır. Ziraat Bankası, 20.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisini emeklilere özel olarak 48 ay vadeli ve %1.11 faiz oranlı olarak sağlamaktadır. Bu kredi için aylık taksit tutarı ise 566,64 TL’dir.

İŞ BANKASI: Emeklilik maaşını iş bankasından alan ve bankanın maaş müşterisi olanlar için özel ihtiyaç kredisi kampanyasını ortaya koyan İş Bankası, 24 ay vadeli 10.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Bu kredi için %1.12 faiz oranı uygulanmaktadır ve aylık taksit tutarı ise 490,24 TL’dir.

ŞEKERBANK: Bankacılık sektörünün gözdelerinden olan Şekerbank’a emeklilik maaşını taşıyanlara 2 adet çeyrek altın hediye ediliyor. Ayrıca banka maaş müşterisi olan emeklilere özel olarak 24.000 TL tutarında 24 ay vadeli faizsiz, masrafsız kredi olanağı sunmaktadır.

GARANTİ BANKASI: Tüm emeklilere özel olarak kredi kampanyası sunan Garanti Bankası, 36 ay vadeli ve 5.000 TL tutarında düşük miktarlı kredi olanağı sunmaktadır. Sunduğu bu kredi için %1.20 oranında faiz uygulamakta olan Garanti Bankası’na aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı ise 178,96 TL olarak gerçekleşecektir.

Şimdi siz de bu bankalardan herhangi birisinin size en yakın şubesine giderek emekli maaşınızı taşıyabilir veya maaşınızı taşımaksızın emekli olduğunuzu bildirerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın