En Uygun Faizli Kredi Veren Bankalar

Bankalar müşterilerine birçok kredi seçeneği sunmaktadır. Bu kredi seçeneklerinden en çok tercih edilen kredi türü ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi dışında konut ve taşıt kredisi de fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Kredi almak isteyen müşteriler en düşük faiz uygulayan bankayı tercih etmektedir. Bankaların internet sitelerinde istediğiniz kredinin faiz oranına bakabilirsiniz. En çok tercih edilen ihtiyaç kredisinin en çok bilinen ve tercih edilen bankalardaki faiz oranları şu şekildedir;

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi 5.000 TL ile 20.000 TL arasında verilmektedir ve uygulanan faiz oranı %1,24 olarak belirlenmiştir. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı ise %1,29 olarak belirtilmiştir. İş Bankası %1,25 faiz oranı uygulamaktadır. En düşük faiz oranı ING Bank tarafından uygulanmaktadır ve bu oran %1,19 olarak gösterilmektedir. Akbank, Şekerbank ve Deniz Bank yüksek faiz oranı uygulamaktadır. Bu yüzden tercih edilen bankalar arasında yer almamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Kredi Türleri Nelerdir? Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi, taşıt ve konut kredileri en çok tercih edilen krediler arasındadır. Son yılarda alışveriş kredisi de fazla tercih edilenler arasında yerini almıştır. İhtiyaç kredisinin en çok tercih edilme nedeni ihtiyacınızın ne olduğunun önemi olmadan kolaylıkla alabileceğiniz bir kredi türü olmasıdır. Krediyi dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bir diğer tercih nedeni ise diğer kredilere göre daha düşük faiz uygulanan kredi türü olmasıdır. bu nedenle en çok tercih edilenler arasında ilk sırayı almıştır.

İkinci sırada konut kredisi yer almaktadır. İnsanlar ev alarak yatırım yapmak isterler ve bu yüzden ev alabilmek için kredi çekerler bu kredi konut kredisidir. Konut kredisi ihtiyaç kredisine oranla daha yüksek faiz oranı uygular ve daha fazla miktarda kredi vermektedir. Bu kredileri almak için internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Veya bankanın şubesine giderek müşteri hizmetlerinden başvurunuzu yapabilir aynnı şekilde başvuru takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız krediye göre gereken belgeleri başvurunuz onaylandıktan sonra bankanın şubesine götürerek kabul edilen kredinizi kolaylıkla alabilir ve belirtilen vade seçeneğiyle kolayca geri ödeyebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın