Ev Kredimi Yapılandırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Konut kredisi, tüketicilerin bankalara aylık taksit öderken tıpkı kira ödermiş gibi ev sahibi olabildikleri bir kredi türüdür. Diğer kredi türlerine göre daha yüksek tutarlı olan ve daha düşük faiz oranı ile daha uzun vadede sağlanan konut kredisinde, alınan konut teminat altına alınmaktadır.

Kimi zaman alınan konut kredisi taksit tutarlarının yüksek olması nedeni ile geri ödemesi güç hale gelebilen bir kredi olabilmektedir. Bu durumda da kişiler eğer geri ödeme konusunda uzun süreli aksaklıklar yaşarlarsa, bankalar yasal takip süreci başlatarak kişilerin borçlarını en kısa sürede ödemesini aksi takdirde ipotekli gayrimenkulün satışa çıkarılacağını bildirmektedir. Oldukça can sıkıcı olabilen bu durum ile karşı karşıya kalmamak için eğer borç ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız almış olduğunuz konut kredisini yapılandırabilmeniz mümkündür.

Bugün konut kredisi yapılandırma yapan bankalar temel olarak başka bir bankadaki kredi borcunuzu da transfer ederek, yeni bir vade süresi ve faiz oranı ile tarafınıza ibraz etmektedir. Bu yönden de konut kredisi yapılandırma nasıl olur diyecek olursanız şu aşamaları takip etmeniz gerekmektedir;

Eğer faiz oranlarının sizin kredi aldığınız dönemden daha düşük olduğunu düşünüyorsanız, konut kredisi yapılandırması yapan herhangi bir bankaya transfer ve yapılandırma için başvurabilir, yeni vade süresi ve faiz oranı ile daha düşük taksit tutarları ile kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

EKSTRA MASRAFLAR

Konut kredinizi yapılandırırken banka aslında size yeni bir kredi açmaktadır bu kapsamda yeni kredi için tahsis bedeli ödersiniz.

Yapılandırmaya aldığınız konut kredisinin tamamı ödenerek yeni bir kredi açılacağından, yapılandırdığınız konut kredisi için erken ödeme ceza bedeli ödemeniz gerekir.

Alacağınız yeni kredi tutarı eğer yüksekse banka bu durumda sizden ekspertiz bilgisi talep edebilir ve bunun için de ayrıca ekspertiz ücreti ödersiniz.

Ayrıca tarafınıza belirli bir oranda konut kredisi yapılandırma ücreti uygulanacaktır.

BAŞVURULAR:

Bu şartlar altında eğer ağır borç yükünüzden kurtulmak ve konut kredinizi yapılandırmak istiyorsanız, bu hizmeti sunan bankaların şubelerine giderek;

T.C. Kimlik Belgesi

Gelir Durumu Gösterir Belge

Son 3 Ay İçinde Alınmış İkametgah Belgesi

Başvuru Formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın