Faizsiz Kredi Veren 7 Banka

Katılım bankalarının faizsiz kredi verdiği bilinmektedir. Ancak diğer faizli kredi veren bankalar da faizsiz kredi seçeneklerini müşterilerine sunmaktadırlar. Faizsiz kredi veren bankaların kredilerine kullandıkları kaynaklarını geri almaları ve bu işlemden kar etmeleri ise alacakları, kredi komisyonlarına ve sigorta bedellerine bağladır. Halkbankası faizsiz kredi ve Kuveyt türk faizsiz kredi ilanlarını yazılı ve görsel basında görmüşsünüzdür. Benzer şekilde garanti faizsiz kredi veren bankalar arasındadır. Ancak temel olarak faizsiz krediyi sürekli veren, bunu bir kampanya şekline dönüştürmeyen bankalar hangileridir? İşte o 7 banka.

 

 

Faizsiz kredi veren bankalar, dediğimiz gibi, katılım bankalarıdır. Bunlardan biri de Albaraka Türk Katılım Bankasıdır. Bireysel olarak faizsiz para ihtiyaçlarını müşterilerine sunmaktadır. Gelir belgesini başvuruda alan banka bu hizmeti sunabileceği müşterilerini şubelerine beklemektedir. Benzer şekilde katılım bankası olan ve birçok konuda faizsiz kredi imkanı sunan bankalardan biri de Kuveyt Türk Katılım Bankasıdır. Kredi için tespit edilen evrakların temin edilmesinden sonra şubelerinden krediyi çekebilirsiniz. Üçüncü bankamız yeni katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankasıdır. Özellikle memurların ve emeklinin sektörde aklına ilk gelen banka olan Ziraat bu vesileyle birçok kişinin faizsiz kredi çektiği bankaların başında gelir. Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası faizsiz kredi veren diğer katılım bankalarıdır. Ayrıca Halkbank ve Denizbank faizsiz kredi imkanını çiftçiden, esnafa, memurdan özel sektör çalışanına kadar sunmaktadır. Halkbankası faizsiz kredi imkanı ile bankacılık sektöründen en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Katılım bankalarının fazlalaşması ile Kuveyt türk faizsiz kredi olanağını diğer katılım bankaları gibi ilanlar ve reklamlarla müşterilerine duyurmaktadır. Ayrıca sektörün önemli bankalarından olan garanti faizsiz kredi vererek müşteri çeşitliliğini de artırmayı düşünmektedir.

Nasıl Alınır?

 

 

BağlantıFaizsiz kredi kullandıran bankaların özellikle katılım bankası dışındakileri, faizin yerini alan komisyonlar ve sigorta poliçeleri ile aradaki farkı kapattığını söyleyebiliriz. Benzer şekilde esnaf odaları, kosgeb gibi kurumlar da faizsiz krediler vermektedir. ancak halkbankası faizsiz kredi ve garanti faizsiz kredi şartlarında komisyonlara dikkat etmek gerekir. Kuveyt türk faizsiz kredi veren katılım bankalarının başında gelse de özellikle ziraat katılım bankasının açılması, şubelerinin giderek yaygınlaşması portföyün paylaşılmasına neden olmuştur. Özetle geçmişte faiz oranlarının sürekli değiştiği ve özellikle de arttığı dönemlerde kredi çekenlerin zarar ettiği veya kredi faizini fazla verdiği için ödeme güçlüğü çekenler için faizsiz kredi imkanı son derece makuldür. Burada kredinin maliyetini hesaplamak daha kolaydır. Çekilecek kredinin ne kadarının elinize geçeceğini, ne kadar ödeme yapacağınızı faizi hesaplamadan daha kolay şekilde yapabilmektesiniz. Özellikle katılım bankasına daimi müşteri olanlar nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamaktalar. Bu gören diğer özel bankalar da faizsiz veya çok düşük faizlerle kredi kampanyaları düzenlemekteler. Ancak düzenledikleri kampanyalarda komisyon ve kredi masraflarını kontrol etmenizde fayda olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın