Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Findeks Kredi Notum Kaç Olmalı sorusu kredi kullanmak isteyen pek çok kişinin aklında bir soru işareti olarak dolaşıyor bu günlerde.. Nedir bu Findeks Kredi Notu? Kredi Notum Kaç olursa kolayca kredi kullanabilirim? Kredi Notu hangi aralıklarda oluyor? İşte bu yazımızda bu ve benzeri sorulara cevap arayacağız…

.

Findeks Kredi Notu 0 ile 1900 arasında bir puanlama sisteminden oluşmaktadır. Kolay ve hızlı kredi kullanabilmek için kredi notunuzun 1700 – 1900 aralığında olması gerekmektedir. Ancak 1450 ve üzerindeki puanlarda da bankalar tarafından kredi kullanmak mümkün.. Bankalar Kredi Notu 1400 ‘den aşağıda olan kişi ya da kurumlara kredi kullandırmakta temkinli davranmaktalar. Findeks Kredi Notu‘nuz 1400 ‘den ne kadar aşağıya düşerse kredi kullanma ihtimaliniz de o kadar düşüyor demektir.

.

Peki Findeks Kredi Notu neye göre belirleniyor. Kredi Kayıt Bürosu sizlerin bankalarla olan ilişkilerinizi göz önünde bulundurarak finansal durumunuza göre kredi notunuzu sürekli güncelliyor. Kredi Notu puanlaması oluşturulurken sizin bankalara olan borçlarınızı zamanında ödeyip ödememeniz, kredi kartı borçlarınızın asgari ücretini ya da tamamını ödeyip ödemediğiniz, varsa kredi taksitlerindeki ödeme durumunuz, bankalara toplamda ne kadar borçlu olduğunuz ve yeni kredi arayış sıklığınız gibi pek çok değişkeni göz önünde bulunduruyor.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın