Findeks Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Findex Kredi Notu Nasıl Yükselir? Findeks Kredi Notu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir? Findeks Notum Düşük Kredi Kullanamıyorum, Ne Yapmalıyım? Findeks Kredi Notu Düşük Olana Kredi Verenler Var mıdır? gibi pek çok soruya cevap aradığınızı biliyoruz. Şimdi Findeks Kredi Notu için merak ettiğiniz sorulara cevap arayalım;

.

Findex Kredi Notu özetle bankaların ya da izin verdiğiniz herkesin notunuza bakarak sizin kullanacağınız yeni bir krediyi ödeyip ödeyemeyeceğinizi anladığı bir puanlama sistemidir. Yani 0 ile 1900 arasında yer alan kredi notunuz 1450 ve üzerinde ise geçer not bunun altında ise zayıf not olarak değerlendirebiliriz bir bakıma.. Ve zayıf notunuz varken bankalardan kredi kullanmanız da zorlaşacaktır.

.

Findeks Kredi Notunuz düşükse ilk yapmanız gereken şey kredi notunuzu yükseltme çalışmalarına hemen başlamaktır. Çünkü Findeks Kredi Notu sizin tüm finansal hayatınızı etkileyecektir. Findeks Kredi Notu‘nu yükseltmek için önce kredi notumuzu düşüren etkenlerin neler olduğunu tespit etmemiz gerekir.

.

Findeks Kredi Notu’nun düşmesinde ilk olarak ödeyemediğimiz kredi ya da kredi kartı borçlarımız neden olur. Kredi kartımızın sadece asgari ödeme tutarını ödemek yerine borcumuzun tamamını ödemek bu  sorunu ortadan kaldıracaktır. Daha önce kullanmış olduğunuz kredileriniz varsa kredi taksitlerinizi de ne erken ne de geç olacak şekilde tam zamanında ödemelisiniz.

.

Findeks Kredi Notu’nuzun düşmesine neden olan bir diğer etken ise çok fazla kredi kullanmış olmanızdır. Yani aylık belgelenebilir gelirinize oranla ödeyebileceğiniz rakamın üzerinde kredi kullanıyorsanız bu da kredi notunuzu düşürecektir.

.

Çok fazla yeni kredi arayışı da kredi notunuzu düşürecek faktörlerden birisi.. Bu nedenle birkaç kredi başvurunuz onaylanmadı ise bunu zamana yayarak arka arkaya kredi başvurusu yapmamak gerekiyor.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın