Garanti Bankası Avans Hesap Nedir?

Avans Hesap:

Garanti Bankası’nda vadesiz hesabınız var; fakat hesabınızda para yok. Ayrıca da ödenmesi gereken faturalar da cabası ve nakit para ihtiyacınız var. Garanti Bankası Avans Hesap sayesinde hesabınızda para yokken, tüm bunları gerçekleştirmeniz mümkün.

Garanti Bankası Avans Hesap ; hesabınızın limitinde nakit çekmenizi mümkün kılıyor. Aynı zamanda acil yapmanız gereken ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz hesabınıza bağlı olarak kullanımıza açılan Avans Hesap nakit ihtiyacınızı karşılayan bir sistemdir.

Garanti Bankası Avans Hesabı Nasıl Açılır:

Öncelikle Garanti Bankasından vadesiz bir hesap açtırmalısınız. Vadesiz hesabı içinsize en yakın Garanti Bankası şubelerinden ya da Garanti Bankası internet şubesinden işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Açtırmış olduğunuz vadesiz hesap; para cekme yatırma, havale, EFT yapma, kart ve fatura ödemeleri  gibi bankacılık faaliyetlerini gerçekleştirebiliceğiniz bir hesaptır. Tercihen TL ya da döviz üzerinden de açabilirsiniz.

 

 

Garanti Bankası Avans Hesabı’nız bu vadesiz hesabınıza bağlı olarak çalışacaktır. Avans Hesabını da Garanti Bankası şubelerinden, Alo Garanti’den ya da Garanti Bankası İnternet şubesinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Avans Hesap Faiz Tutarları ve Ödemeler:

Garanti bankası avans hesap faiz tutarları ; Garanti Bankası Avans Hesabı’nız kullanıma açıldığında Paracardlarınızdan nakitinizi çekebilir, Garanti Bankası Cep Şube uygulamasından ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödemelerinde ve nakit çekimlerinde %1.84 oranında faiz oranı uygulanır. Ödemesi her ay kesim tarihinden sonra minimum tutarını ya da tamamını bağlı olduğu kartın hesabını kullanarak ödeyebilirsiniz. Limitimiz kadar tutarı aynı gün içerisinde kullanıp; aynı gün tekrar borcunuzu kapattığınızda sadece 1 günlük faiz oranı uygulanır.

Garanti Bankası Avans Hesap Limit Arttırımı

Garanti bankası avans hesap limitinizi yükseltmek veya düşürmek istediğiniz durumlarda Garanti bankası şubelerine gitmekten sizi kurtaran Garanti bankası mobil bankacılık sistemi üzerinden Bankacılık İşlemleri, Başvurular, Kredi/Avans Hesap Başvurusu, ardından Avans Hesap Başvurusu adımlarını takip ederek limit arttırma işlemlerni gerçekleştirebileceğiniz gibi Garanti Bankası internet şubesi üzerinden Başvurular, ardından Kredi , ardından Avans Hesap adımlarını takip ederek limit arttırımı başvurusu yapabilirsiniz.

 

 

Garanti Bankası Avans Hesap Kullanımı

Garanti Bankası Avans Hesap’ta Garanti Bankasının bireysel müşterileri 5.000 TL’ye kadar, KOBİ müşterileri ise 12.000 TL’ye tutarına kadar olan miktarlar için kullanımına başvuruyu Garanti İnternet veya Garanti cep bankacılığı üzerinden yapabilirler. Belirtilen tutarlar üzeri kullanımlar için kullanım işlemine Garanti Bankası şubelerinden devam edilebilir. Şube üzerinden başvurulan Garanti Bankası Avans Hesabı Garanti İnternet veya Garanti Cep üzerinden kullanılabilir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın