Garanti Bankası Evlilik Kredisi Hesaplama

Evlilik demek düğün, nişan, nikah, çeyiz, balayı demek… Bu sürecin tamamı oldukça masraflı olabilmektedir ve çoğu zaman kişisel imkanlarla bu masrafların karşılanabilmesi bir hayli zor olabilmektedir. Her biri kendi içerisinde çok çeşitli harcamalar barındıran bu süreçlerden geçenler bunu çok daha iyi bilirler ve bu sürece girecek olanlar için de her zaman hazırlıklı olmalarını önerirler. Bu yönden maddi ihtiyaçlar oluşacağından kişiler bankalardan kredi almak isteyebilmektedirler.

Bankalar, bireysel ihtiyaç kredilerinin yanında evlenecek olan çiftler için evlilik kredisi imkanları da sunmaktadır. Evliliğe yönelik olarak sağlanan bu kredilerde vade ve faiz oranı seçenekleri ile ödeme planları da diğer kredilere göre farklı şekilde uygulanmaktadır. Zira henüz yeni evlenmiş bir çiftin, kredi borcu ile de boğuşması istenmez. Bugün evlilik kredisi veren banklar sundukları kredi imkanlarında 3 aylık periyod seçenekleri, ertelemeli geri ödeme olanakları ve düşük faiz oranları sunmaktadır.

Bunun yanı sıra devlet destekli evlilik kredisi de bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Anlaşmalı bankalarda çeyiz hesabı açtırıp 3 sene boyunca birikim yapan çiftlere, devlet de katkı payı eklemektedir. Bu kapsamda bankada 25.000 TL biriktirildiğinde 5.000 TL’de devlet tarafından sağlanmaktadır.

Evlilik Kredinizi Garantileyin

Garanti Bankası, uzun yıllardır ülkemizde hizmet veren ve çok sayıda müşterisi bulunan, kaliteli ve avantajlı imkanlar sanan bir bankadır. Garanti Bankası, evlenmek isteyen çiftlerin karşılaşabilecekleri maddi zorlukları bertaraf etmek için kredi imkanı sunmaktadır. Evlilik kredisi, Garanti Bankası tarafından 2 şekilde sunulmaktadır. Bunlardan ilki, bireysel ihtiyaç kredisi olarak temin edilebilen ihtiyaç kredisi, diğeri ise devlet katkılı evlilik kredisidir. Devlet kredisi için Garanti Bankası’nda çeyiz hesabı açarak bu kampanyadan faydalanabilmeniz mümkündür.

Diğer alternatif olan bireysel ihtiyaç kredisinde ise en uygun evlilik kredisi imkanlarından birisini Garanti Bankası sunmaktadır. Zira avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri ile muhakkak değerlendirmeniz gereken bir seçenektir.

Bu yönde eğer Garanti Bankası’nın ihtiyaç kredisine yönelik hesaplama işlemini yapacak olursak siz de kararınızı vermek üzere bu hesaplamaya göz atabilirsiniz.

Garanti Bankası’nın Bireysel İhtiyaç Kampanyaları kapsamında yer alan Dijital İhtiyaç Kredisi’nden faydalanmak üzere 30.000 TL tutarında kredi aldığınızda ve 48 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde size uygulanacak olan faiz oranı %1.39 olarak gerçekleşecektir. Bu durumda da Garanti Bankası’na aylık olarak yapacağınız geri ödeme taksit tutarı ise 913,17 TL olarak gerçekleşecektir. Vade sonunda bankaya yapacağınız toplam geri ödeme tutarı ise 43.832,04 TL olacaktır. Bu kredi imkanından faydalandığınız takdirde yapacağınız kredi tahsis masrafı ise 457,50 TL olarak gerçekleşecektir.

Bu hesaplama üzerinden yapacağınız değerlendirme sonucunda eğer Garanti Bankası’ndan evliliğiniz için kredi alacaksınız, şimdi siz de en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvurunuzu yapabilir ve kredinizi anında alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın