Garanti Bankası Evlilik Kredisi Hesaplama

Evlilik Kredisi İşlemleri Nelerdir?

Yeni evlenecek ve ev telaşına düşen çiçeği burnunda çiftler için acil nakit ihtiyaçlarını sağlayan iki adet destek kredisi Garanti Bankası tarafından sunulmaktadır. İlk olarak kredi türü ihtiyaç kredisi olup, ikinci seçenek çeyiz hesabı adı ile açılan hesaba devlet destekli bir katkı da Garanti Evlilik Kredisi sayesinde çeyiz yardımı sağlanmaktadır. Uygun geri ödeme ve taksitlerden yararlanıp, devlet desteği ile evlilik paranız için bankanın size sunacağı birçok kampanya seçeneği bulunmaktadır. Bu kampanyaları Mayıs ve Eylül ayları arasında takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası 2017 evlilik kredisi için evlenecek çiftlerin, kimlik belgeleri ile TC numaraları gerekmektedir. Kimlikleri olmayanlar için pasaport yada sürücü ehliyeti ve TC numaraları ile başvuru sağlanmaktadır. Diğer başvuru belgeleri ise güncel oturduğunuz adresin beyannamesi, adınıza ait son 3 aylık fatura (elektrik, su, doğalgaz ve internet faturaları) gibi belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bütün evrak ve faturalar ile Garanti Bankası`na şahsen başvuru yapılabilmektedir. Online ve internet bankacılığından yapılan başvurular geçersizdir.

Faizsiz Evlilik Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

2016 yılı itibari ile yeni evlenecek çiftler için devlet desteğini Nisan ayından itibaren başlattı. Bir kereye mahsus alınacak olan çeyiz parası ile verilen yardım, devlet ile anlaşmalı olan Garanti Bankası`nda uygulanmaktadır. Kredi başvurusunu yeni evlenecek çift yapacak olup, gelin ve damadın aynı anda 5 Bin + 5 Bin TL şeklinde toplam 10 Bin TL olarak para verilecektir.

Garanti Bankası`ndan başvuru yapan çiftlerin, ayrıca ayrı ayrı hesap açtırarak, 3 yıllık süreçde en az 105 TL ile en çok 1000 TL şeklinde para yatırmaları gerekmektedir. Hesaba para yatırma periyotları istenilirse, 3 ayda bir yada aylık olarak ödeme yapılabilmektedir. Garanti Bankasında aylık olarak para yatıracak olan çiftlerin, senede bir kere aylık taksitlerini aksatma hakkı bulunmaktadır. 3 ayda bir ödeme yapılan hesaplar içinde ödeme döneminde bir kere ödemede aksama hakkına sahiplerdir.

Evlilik kredisi Devlet Desteği Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Evlilik kredileri için başvuru yapan çiftlerin, sistem bünyesinde açtıkları hesapları, 36 ay yada 48 ayda kapatması durumunda, sistemden 36 ay sonunda çıkış için 4.223 Bin TL devlet desteği alacaklardır. Aynı şekilde 48 aylık periyotta çıkış isteyen çiftlere de, devlet desteği 4.750 TL olacaktır. Devlet desteği için hesaplamalar şu şekildedir.

  1. Sistemden 3 yıldan önce çıkış isteyen çiftlere, çeyiz yardımından faydalanamazlar.
  2. 36 ay- 48 ay aralarında çeyiz için hesap sistemde kalırken, %10`luk devlet desteğinden faydalanabilirler.
  3. 4 veya 5 yıl içinde çeyiz hesabı sistemde kalır, çıkış için %15`lik bir destekten faydalanırlar.
  4. Bağlantı Çiftler için evlilik kredisi 60 ay boyunca sistemde kalmaları durumunda devlet desteğinden %100 olarak sahip olurlar. Bu miktar ise 15 Bin TL`dir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın