Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Kısa vadeli ve düşük tutarlı olan nakit ihtiyacını karşılayabilmek amacı ile ihtiyaç kredisi kullanılmaktadır. Kişilerin bireysel ihtiyaçlarına yönelik olarak istedikleri miktarın belirli faiz oranları ile aylık taksitlere bölünmesi durumudur. Kişiler ihtiyaç kredisi kullanmaya karar verdikleri zaman bankaların dosya masrafları, ek masraflar, vade süresi ve belirlenen aylık taksit miktarı gibi etkenleri göz önünde bulundurmaktadırlar. Daha az masraflı ve geri ödemesi çok daha uygun olabilecek olan kredileri tercih etmektedirler. Günümüzde teknolojinin hızla gelişmeye başlaması ile birlikte kişilerin ihtiyaç kredisi kullanabilmek için bankaya gitmelerine gerek yoktur. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile birlikte kredi başvurusu yapabilir ve başvuru sonuçlarını kontrol edebilirler.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Garanti Bankasından kredi çekmek isteyen banka müşterileri, mobil bankacılık ya da internet bankacılığından istenilen bilgileri vererek kredi başvurusu yapabilirler.

  • Alo Garanti’yi arayarak kredi başvurusu yapabilirler. Tam Destek Hattı üzerinden görüşmelerini gerçekleştirerek kredi başvurusunu yapabilirler.
  • En yakın Garanti Bankası Şubesine giderek, kredi başvuru formu doldurabilir ve bu şekilde başvurularını yapabilirler.
  • SMS yolu ile kredi başvurusu yapabilir ve de kredi başvurusu sonuçlarını yine SMS yolu ile öğrenebilirler.

Garanti Bankasına ait olan Facebook sayfası üzerinden başvuru yapabilirler. Garanti Bankasından ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanın pek çok farklı yolu vardır ve müşteriler buna uygun bir şekilde başvurularını yapabilirler.

Gerekli Belgeler;

Garanti Bankasından kredi başvurusu yapmak için gerekli olan belgeler; Üzerinde TC Kimlik Numarası bulunan kimlik fotokopisi ve gelir beyanıdır.

Gelir durumunu belli edebilmeniz için çalışma durumuna bağlı olarak istenilen evraklar değişmektedir. Eğer sigortalı çalışan bir kişi iseniz, maaş bordrosu gerekecektir. Eğer emekli iseniz, emekli belgesi istenecektir.

Firma veya şirket sahibi iseniz, firma ve şirket bilgileri gerekmektedir. Sermaye ortağı iseniz vergi levhası istenecektir. Kira geliri sahibi iseniz, kira belgeleri istenecektir. Faiz gelirine sahip iseniz, faiz geliri belgesi gerekecektir.

Eğer çiftçi iseniz, çiftçilik belgesi ve gelir durumunuzu belli eden bir belge istenecektir. Çalışma durumu ve gelir durumuna göre istenilen belgeler farklılık göstermektedir.

Neden Garanti Bankası?

Uygun vade seçenekleri bulundurması nedeni ile Garanti Bankası oldukça tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Düşük faiz seçenekleri sunmayı ve müşterilerinin memnuniyetini önemsemesi nedeni ile de tercih eden bankalar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda ihtiyaca yönelik çok fazla kredi seçeneği bulundurması nedeni ile de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Müşterilerine kişiye özel çözümler sunması nedeni ile bireysel müşterilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer almaktadır. Ayrıca kredi dışında, yatırım hesapları ve altın hesapları seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Banka kartı ve bunun yanı sıra kredi kartı seçenekleri ile de müşterileri için uygun çözümler sunmakta olan bir bankadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın