Garanti Bankası’ndan İşsizlik Sigortası İmkanı

Sivil hayatımızda meydana gelebilecek her türlü olumsuzluk, kısa ve uzun vadede hayatımızı birçok yönden etkileyebilir. Örnek olarak bir kişinin işini kaybetmesi ve düzenli gelirinin ortadan kaybolması durumunda ortaya bir gelirsizlik ve dolayısı ile de maddi sıkışıklık çıkacaktır. Bu ve benzeri çeşitli durumlar sigorta uygulamaları ile koruma altına alınabilmekte ve hem kişi hem de sevdikleri bu tip olumsuzluklardan kendilerini koruyabilmektedirler.

Garanti Bankası’ndan kredi kartı kullanırken gelecekte ortaya çıkabilecek olan işsizlik riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer işimi kaybedersem, kredi kartı borcumu nasıl öderim diyorsanız, Garanti Bankası’ndan işsizlik sigortası kullanarak kredi kartınızın gelecekteki ödemelerini güvence altına alabilir, ödememe riskinizi bertaraf edebilirsiniz.

Kartın özellikleri temel olarak garanti işsizlik sigortası şartları nelerdir, bunları da ortaya koymaktadır.

Kredi kartı harcamanızın %1’i kadar tutarı her ay Garanti Bankası’na prim olarak ödeyerek sahip olabileceğiniz işsizlik sigortası ile beraber vefat, kaza yahut hastalık söz konusu olduğunda geçici veya kalıcı maluliyet söz konusu ise son ekstrede yer alan toplam harcama Garanti Emeklilik tarafından güvence altına alınmaktadır.

Bir kaza meydana gelmesi sonucu hastane ve tedavi masraflarınız sertifikada belirtilen limit ile sınırlı olarak fatura karşılığında tarafınıza ödenir.

Kredi kartınızı kullandığınız kadar sigortalanırsınız ve en son ekstrenizdeki harcamalarınız ve ileriye yönelik dönemdeki kredi kartı borçlarınız bu kapsamda güvence altına alınır.

Bir işte çalışmakta iken kasıtlı bir kusur bulunmaksızın işten çıkarılma durumunda, kredi kartı borcunuz benzer şekilde son ekstre ve ileri dönemdeki ödemelere dayalı olarak sigorta kapsamında güvence altına alınır. Bu kapsamda işsizlik sigortasından faydalanmak için sigortaya başvurduktan sonraki 120 gün boyunca çalışmış olmanız ve işsizlikten sonraki 30 gün içinde iş bulamamış olmanız gerekmektedir.

Her türlü başvuru ve garanti gelir güvencesi sigortası iptali işleminizi doğrudan Garanti Bankası şubelerine giderek gerçekleştirebilir, kredi kartınız için işsizlik sigortası uygulaması talep edebilir ve bu sayede gelecekte oluşabilecek herhangi bir gelir kaybı durumuna karşı önleminizi alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın