Garanti Bireysel İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? ; Garanti Bankası’ndan bireysel ihtiyaç kredisi kategorisinde bahar kredisi, eğitim kredisi, emeklilere özel kredi, özel kampanya kredileri ve ilk kez kredi kullanacaklar için ilk kredim ürünleri yer almaktadır. Garanti Bankası’ndan kredi almak için bankanın müşterileri ve banka dışından kişiler çeşitli başvuru yöntemlerini kullanabilirler:

Garanti Bankası Müşterilerinin İhtiyaç Kredisi İçin Başvuru Yolları:

 

 

  • Garanti cep şubesi yöntemi ile
  • Bankanın resmi web sitesinde bulunan online başvuru formu ile
  • Garanti İnternet yöntemi ile
  • Alo Garanti yöntemi ile: 445 0 335 numaralı hattan ihtiyaç kredisi için başvuru yapılabilir
  • Garanti şubelerinden
  • Garanti Bankası’nın Facebook sayfasından, Garanti ATM’lerinden ve sms yöntemi ile

Garanti Bankası’nda müşteri olmayan ve ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler ihtiyaç kredisi formu doldurarak taleplerini bankaya iletebilirler.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu için Gerekli Evraklar

 

Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisi için gerekli olan evraklar şunlardır:

  • Kimlik numarasının bulunduğu Nüfus Cüzdanı
  • Gelir belgesi-çalışma şekillerine göre farklı belgeler gerekmektedir

Ücretli çalışanlar için bordro veya firmalarından onaylı gelir yazısı ( son 1 ayda alınmış olmalı), emekliler için emekli belgesi, çiftçilerden çiftçi belgesi, faiz geliri elde edenler için hesap cüzdanı, kira geliri elde edenler için kiraya konu olan gayrimenkul ile ilgili belgeler ve kira kontratı, şahıs şirketi sahipleri için güncel vergi levhası ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesi talep edilmektedir. Ücretli çalışanlar ve serbest çalışanlar içinse normalde kefil gösterme zorunluluğu yoksa da bazı durumlarda banka kefil talep edebilir.

Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

 

 

Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama; Kişilerin ihtiyaçlarına göre en uygun krediyi hesaplamaları için bankanın web sayfasında faiz oranlarını, vadeleri, taksit tutarlarını gösteren kredi hesaplama bölümü (Bireysel İhtiyaç Kredisi Hesap Makinesi )bulunmaktadır.

Garanti İhtiyaç Faiz Oranları Nedir?

 

Garanti İhtiyaç faiz oranları ; Garanti Bankası’nda Bahar Kredisi için 48 ay vadeli 75.000TL’ye kadar kredi çekilebilmektedir. Bahar kampanyasında vadeler 3 ile 48 ay arasında planlanmaktadır. Faiz oranları müşterilerin kredi notlarına, kredi vadesine ve kredi tutarlarına göre değişkenlik göstermektedir. Garanti cep ve Garanti İnternet aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurusu yapıldıysa kredi kullanım miktarı onaylanan miktar kadar olmaktadır.

Ayrıca maaş ödemelerini Garanti Bankası’ndan almayan müşteriler Garanti Cep veya Garanti İnternet yoluyla bireysel ihtiyaç kredi başvurularını gerçekleştirirlerse çekebilecekleri maksimum kredi tutarı: 25.000 TL’dir. Garanti İnternet üzerinden Kredi Kayıt Bürosu’ndan alınan kredi risk raporu elde edilebilir ve bu belgeyle kredi başvurusu yapılabilir. 25.000 TL 48 ay vadeli Bahar kredisi faiz oranları % 1.39’dan başlamaktadır.

Dijital Kredi başvurularında 12.000 TL 48 ay vadeli bir ödeme planında faiz oranı %1.59’dan başlamaktadır. Garanti İnternet ve Garanti Cep yoluyla yapılan başvurular onaylandığında; onaylanan miktar hesaba aktarılır. Başvuruların takibi site üzerinden yapılabilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın