Halk Bankası ile Eskişehirli Sanayiciler Kredi Protokolü İmzaladı

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (ESO) ile Halk Bankası arasında Eskişehirli sanayicilerin enerji maliyetlerini azaltmaları için yeni bir kredi protokolü imzalandı. Protokol töreninde yapılan açıklamaya göre ülkemizdeki elektriğin yarısına yakınını organize sanayi bölgelerinin tükettiği vurgulanırken Halk Bankası ile yapılan bu protokolle Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerinin yapacakları tasarruf yatırımları ile hem işletme bütçelerine hem de ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacakları belirtildi.

Yapıla protokole göre kullanıma sunacakları kredi paketinin iki aşamalı olduğunu belirten Halk Bankası Eskişehir Bölge Koordinatörü İlhami Ünal; bunlardan ilkinin Enerji Verimliliği Kredisi ikicisinin de Sanayi Bölgeleri Destek Kredisi paketi olduğunu belirtti. Yapılan açıklamaya göre Enerji verimliliği kredisi Euro cinsinden ve üst limiti de 2 milyon Euro olacak. Vadesi azami 2 yıl ödemesiz ve dönem toplamı 7 yıl olacak. Destek Kredisi ise yine 2 yıl ödemesiz dönemli toplam 7 yıl vadeli olacak.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (ESO) ile Halk Bankası arasında imzalanan protokol detayları ve kullanıma sunulan 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli Enerji Verimliliği Kredisi ve Sanayi Bölgeleri Destek Kredisi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz Eskişehir Halk Bankası şubeleri ya da Eskişehir Sanayi Odası (ESO)’ndan detaylı bilgilere ulaşabilirler.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2012

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın