Halkbank – 2B Kredi Paket Nedir?

2B Arazi Nedir?

2B diye tanımlanan araziler nelerdir ; orman vasfını kaybetmiş alanlar için kullanılan tabirdir. Orman Kanunu’nun 2. Maddesi B bendinden ismini alır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan artık orman vasfını yitirmiş geri kazandırılamayan ve ıslah edilemen tüm alanları kapsar.

2B arazi diye adlandırılan söz konusu araziler 473 bin hektarlık alanı oluşturur. Bu arazilerin büyük bir kısmına zeytinlikler,otlak ve narenciye alanları dahildir.

 

 

2B arazi satışı nasıl yapılır ; orman köylüsü dışındaki üçüncü kişilere yasaktır. Hak sahipleri; araziyi kullanan ve belli tarihler arasında gerekşi başvurularını yapan şahıslardır. Tabi bu arazinin dava ya da itiraz konusu edilmemiş olması gerekmektedir. 2b arazinin; kadastro tutanaklarında kesinleştirilen tarihten 8 ay içerisinde hak sahibi idareye başvurarak bedeli karşılığında kendisine satılması isteyebilir. 2b arazisi için istenilen tutarı; Defterdarlık, Mal müdürlükleri, Ziraat Bankası ve Halkbankası şubelerinden ödeme yapabilirler.

Halkbankası 2B Satışı İçin Hazırladığı 2B Kredi Paketi;

2/B Peşin Satış Kredisi:

Halkbankası 2B satışı için hazırladığı 2b kredi paketi nasıl alınır;  Hak sahibi olunan 2B arazisini; Halkbank 2B Peşin Satış Kredisi sayesinde cazip faiz oranlarından yaralaranarak satın alabilirsiniz. Üstelik %20 ilave peşin ödeme indirimden yararlanabilirsiniz.

Halkbankası 2B satışı için hazırladığı 2B Kredi Paketi vade seçenekleri ve faiz oranları nelerdir ; 120 aya kadar olan vadelerde ister eşit taksitli, ister ara ödemeli, isterseniz de artan ve azalan takistlerle Halkbank 2B Kredinizi geri ödeyebilirsiniz. Üstelik Halkbank size 6 aya kadar ödemesiz dönem fırsatı sunuyor. 60 aya kadar olan vadede aylık faiz oranı % 1.18, 120 aya kadar vadede aylık faiz oranı %1.20’dir.

 

 

2/B Peşinat Kredisi:

Cazip faiz oranları ve kolay ödeme koşulları olan 2/B Peşinat Kredisi’yle peşinat bedeli ödemelerinizi gerçektirebilirisniz. Eşit taksitli, ara ödemeli ve artan azalan taksitli ödeme planınızı kendiniz seçebilir ve 6 aya kadar ödemesiz dönem fırsatıyla Halkbank’tan kredinizi alabilirsiniz.

48 aya kadar vade fırsatı sunan 2/B Peşinat Kredisi’nin faiz oranı, aylık %1.20’dir.

Avantajlı Halkbank 2/B Kredi Paketleri’nden  yararlanmak için Halkbank şubelerine başvurabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın