Halkbank Bordro 24 İhtiyaç Kredisi Şartları

Halkbankası Bordro 24 İhtiyaç Kredisi ile; maaşlarını Halkbankası’ndan maaş alan müşterilere düşük faiz oranları ve esnek ödeme koşullarıyla bir kredi fırsatı sunmuştur.

15.000TL’den 50.000TL’ye kadar hazır olan kredinizi ister masrafsız, isterseniz düşük faiz oranları ile başvurabilirsiniz. Kredisinin vadesi 48 aya kadardır.

Krediye başvurmak için illaki kamu sektöründe çalışmak zorunda değilsiniz. İster kamu sektörü ister özel sektörde çalışan herkes, Halkbankası’na maaş hesaplarını aktarmaları şartıyla Bordro24 kredisine başvurabilirler.

Halkbank Bordro 24 Kredisine Halkbankası şubelerinden, internet bankacılığından ve cep telefonlarından başvurabilirler. Fakat bu noktada bilinmesi gereken husus; Halkbankası internet şubesi ve SMS yoluyla başvurulan kredinin üst limiti sadece 15.000. Daha fazla miktarda kredi isteyen müşterilerin Halkbankası şubelerine gitmesinde yarar var.

Halkbankası Bordro24 Kredisi’ne başvuran kişiler Halkbank’tan Kredili Mevduat hesabı açtırmalı ve banka tarafından hayat sigortası yaptırmayı talep etmesi şarttır.

15.000’lik ve 50.000’lik Halkbankası Bordro24 Kredisi’nde tahsilat ücreti öder seniz; aylık faizr oranı %1.13, ödemezseniz, aylık faiz oranı %1.19’dur. 15.000’lik Bordro24 Kredi’nin tahsilat ücreti 78.75 TL, 50.000 TL’lik Kredinin tahsilat ücreti ise 262.50’dir.

Halkbankası Bordro24 Kredisine başvurmak için düzenli bir gelirinizi kanıtlamanız esasdır. Her kredide olduğu gibi Bordro24 Kredisi’nde de Kredi Notu önemli rol oynar.

Kredi İçin Gerekli Olan Belgeler

Halkbank Bordro 24 kredi başvurusu belgeleri hazırlanırken ilk olarak kimlik belgesi aslı (Nüfus Cüzdanının veya Ehliyetin veya Pasaportun) (Üzerinde kimlik numarası yazılı olması gerekmektedir) bulundurulmalıdır. Daha sonrasında kredi başvuru belgeleri şu şekildedir:

  • Gelir Belgeleriyle alakalı bilgiler;
  • Kamu çalışanıysanız güncel bordronuz,

 

  • Özel Sektör çalışanıysanız güncel bordro yâda maaşınızda haciz veya kesinti olmadığına dair güncel bir yazı gerekmektedir. Bununla birlikte şirketinizin güncel imza sirküleri de getirilmesi gerekir. Ayrıca SGK’dan kredi başvurusu yapan kişinin hizmet dökümü belgesi de istenen evraklar arasındadır.
  • Emekliyseniz kurumunuza ait emeklilik belgeniz ya da emekli maaşınızı gösteren bankanıza ait hesap cüzdanınız. Ancak emekli olmanıza rağmen aktif olarak çalışıyorsanız çalıştığınız işyerinden destek prim bildirgeniz gerekmektedir.
  • Serbest meslek sahibiyseniz şirketinizin güncel olan vergi levhası, şirketinizin yıllık gelirvergisi beyannameniz, şirketinize ait işletme hesap özeti ile şirket ticaret sicil gazeteniz gerekmektedir.
  • Bağlantı Eğer çiftçi iseniz Çiftçilik Belgeniz ve Müstahsil Makbuzlarınız ile Arazinize ait olan tapu veya tapuların fotokopileri gerekmektedir.
  • Ayrıca faiz geliriniz varsa hesap cüzdanınız, kira geliriniz varsa size ait tapu ya da kira kontratınızın bir fotokopisi gerekmektedir.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın