Halkbank Girişimci Kredileri Hakkında

Halkbank, girişimcilerin ekonomik hayat katılmalarının ve yeni işler kurmalarını desteklemek olmak amacıyla Girişimci Kredisi ürünleri oluşturmuştur. Bu krediler çeşitli kategoriler ve şartlara göre toplam dört adettir ve şu şekildedir;

 • Halkbank Genç Girişimciler Kredisi
 • Halkbank Cesur Girişimciler Kredisi
 • Halkbank Usta Girişimciler Kredisi
 • Halkbank Mucit Girişimciler Kredisi

 

 

Halkbank, farklı iş alanındaki fikirlere veya tecrübelere sahip olan her türden girişimcilere bu kredi ürünlerini sunmaktadır. Bu krediler kapsamında üniversite mezunu olan gençler veya deneyimi olup eğitimini aldığı alanda iş kurmak isteyen girişimcilere kadar çok geniş bir girişimci kitlesine seslenmektedir.

Üniversite mezunu iseniz ancak tecrübeniz yoksa ama iş kurmak istiyor iseniz o zaman 50.000 TL’ye kadar Halkbank Genç Girişimci kredisini kullanabilirsiniz. Ya da farklı mesleki kurum ve kuruluşlardan sertifikalar veya belgeler alıp bu konuda kendi işinizi açmak istiyorsanız da 30.000 TL’ye kadar olan Halkbank Usta Girişimci Kredisinden yararlanabilirsiniz.

Mezun olduğunuz ve tecrübeli olduğunuz iş alanında bir iş kurmak istiyor iseniz 75.000 TL’sina kadar Halkbank Cesur Girişimci Kredisinden yararlanabilirsiniz. Teknokentlerde bulunan ve patentini almış olduğunuz bir buluşunuzu, icadınızı veya fikrinizi hayata geçirmek istiyor iseniz o zaman da75.000 Türk lirasına kadar olan Halkbank Mucit Girişimciler Kredisinden yararlanabilirsiniz.

Halkbank Mucit Girişimci Kredisi Genel Özellikleri

 

 

Halk bankası Mucit Girişimci Kredisi nasıl alınır;

 • Bu kredi teknokentler içerisinde faaliyette bulunan girişimcilere,
 • KOSGEB; TTGV; TÜBİTAK gibi kurum ve kuruluşlardan hibe kredi almaya hak kazanmış olan girişimcilere,
 • Bir buluşun, fikrin veya icadın patentini almış veya sahibi olan girişimcilere, verilmektedir.
 • Halkbank Mucit Girişimci kredisi için başvuru sahibinin 30 yaşını aşmamış olması şartı da gerekmektedir.

Halkbank Mucit Girişimci Kredileri özellikleri;

 • Bu kredinin en fazla limiti 75.000 TL’dir.
 • Kredilerin vadesi aylık olarak eşit taksitler şeklinde hesaplanmaktadır.
 • Bu kredide bir yıla varan sürede anapara ödemesi yapılmaması şeklinde imkânlar bulunmaktadır. Anapara ödemesiz kısım dâhil olarak toplam kredi vadesi ise 48 aydır.

Halkbankası Mucit Girişimci Kredisi 2017 Avantajları

 

Halkbank, herhangi bir girişimci kredi ürününü kullanmak isteyen girişimcilere altı ay boyunca şubelerinden yapacakları birçok işlem için indirim imkânı sunmaktadır. Halkbank, müşterilerinin şubelerinde bulunan hesaplarından yapacakları havale ve tahsilâta alınmış çekler ile ilgili % 50 oranında masraflarda indirim uygulayacaktır. Ayriyeten altı ay boyunca da herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti alınmayacaktır.

Ayrıca banka girişimci olan müşterilerine yönelik olarak işyerlerine ait sigorta, mesleki sorumluluk sigortaları ve ferdi kaza sigortaları ile benzer sigorta ürünlerini uygun şartlar ile sunmaktadır.

Halkbank Mucit Girişimci kredisi ile ilgili daha detaylı bilgiler için şubelere veya internet adresine başvurabilirsiniz. İnternet adresi üzerinden dolduracağınız form ile banka sizleri geri aramaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın