Halkbank İhtiyaç Kredisi Hakkında

Halkbank müşterilerine veya tüketicilere eğitimden sağlığa, eşya almaya, tadilattan araç almaya kadar tüm nakit ihtiyaçları için uygun şartlar ve faiz oranları ile kredi vermektedir. Halkbank kredi başvurusu cepten yani mobil olarak da yapılabilinmektedir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

 

 

Halkbank’ın sunduğu ihtiyaç kredisinden yararlanmak için aşağıda verilen evraklar ile en yakın halkbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halk bankası İhtiyaç Kredisi alabilme şartları nelerdir?

 • Halkbank ihtiyaç kredisi TL cinsinden verilmektedir.
 • Bu kredide azami vade süresi 48 aydır.
 • Krediyi kullanan kişiye hayat sigortası yapılmaktadır.
 • Kredinin faiz oranı yüzde 1,20 ile 1,30 arasındadır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi hesaplama hakkında;

Halkbank’ın internet sitesinde yer alana ‘kredi hesaplama’ panelinden almak istediğiniz krediye göre kredinizi hesaplayabilirsiniz. Örnek hesaplama: 10 bin TL’lik kredi ve 48 ay vade için ödenecek faiz oranı yüzde 1,20 olacaktır. Taksit tutarı 290 TL, kredi tahsis ücreti 50 TL şeklinde olacaktır. Toplam geri ödenecek miktar ise 13.920,05 Türk lirası olacaktır.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

 

 

Halkbank kredilerinde faydalanmak isteyen talep sahibi ve varsa kefilleri için istenen belgeler şu şekildedir.

Halkbank ihtiyaç kredisi istenilen genel belgeler ;

 1. Kimlik Belgesinin Aslı ( Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet veya Pasaport ) (Üzerinde TC Kimlik Numarası yazılı kimlik belgesi)
 2. Gelir Belgesi ile ilgili bilgiler:
  1. Kamu Çalışanlarından iseniz bordronuz,
  2. Özel Sektör Çalışanlarından iseniz Bordronuz veya üzerinde maaşınızda haciz bulunmadığına dair yazısı bulunan güncel onaylanmış şekilde gelir belgesi yanı sıra şirketinize ait imza sirküleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümünüzün belgesi,
  3. Emekliler iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Belgesi veya emekli maaşınıza ait Hesap Cüzdanınız, emekli olup ama halen aktif olarak bir yerde ücretli şekilde çalışıyor iseniz çalıştığınızı beyan edenlerden için işyeri destek prim bildirgesine ait belge.
  4. Serbest Meslek Sahipleri iseniz şirketinize ait Güncel Vergi Levhası belgesi ile Yıllık Gelir Vergisi Beyannameniz yanı sıra Güncel İşletme Hesap Özetiniz ve şirketinize ait Ticaret Sicil Gazetesi,
  5. Kredi başvurusu yapan kişi çiftçilik yapıyor ise; Çiftçilik Belgesi yanı sıra Müstahsil Makbuzları ile Arazisine ait Tapu Fotokopileri
  6. Ek olarak istenebilen diğer gelir belgeleri: Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanınız ve Kira Geliri için ise Tapu veya Kira Kontratının fotokopisi.

(Talep sahibi kişi maaşını başvuru yaptığı Halkbank şubesinden alıyor ise gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.)

Kredi Türüne Göre İstenilen Diğer Belgeler

 

Mortgage Kredilerinde Alınacak Konuta Ait;

Kredi kullanılacak konuta ait kat mülkiyeti tapusu veya kat mülkiyetli tapusunun olmaması durumunda ise kat irtifakı tapusu yanı sıra yapı kullanımı izin belgesi gerekmektedir. Şayet konut için yapı kullanımı izin belgesi de alınmamışsa son beş yıla ait olan yapı ruhsatı ile İmar Durum Belgesinin getirilmesi gerekmektedir.

Araç Kredileri İle İlgili İstenen Ek Belgeler

 1. Satın alınacak taşıta ait olan proforma faturası,
 2. İkinci el taşıtlar için ise aracın ruhsatı yanı sıra Motorlu Araç Tescil Belgesi ve Trafik Belgesi gereklidir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın