Halkbank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi Kimleri Kapsar

Devlet şirketlerinde ve ya devletin adı altında iş alımları gerçekleştiren kişilere kamu çalışanı denmektedir. Kamu çalışanları tarafınca , Halkbank dahilinde gerekli ihtiyaçları doğrultusunda kredi fırsatları sunmaktadır. Ne ihtiyacınız varsa , düşük faiz oranları sayesinde , bu ihtiyaçlarınızı kolaylıkla elde etme hakkına sahipsiniz. İhtiyaç kredisine başvuruda bulunan , çoğu çalışanın genelde ev sahibi ve ya araba sahibi olmak gibi çeşitli alanlarda ihtiyaçları bulunmaktadır.

 

 

Krediler ve ya kredi kartlarının amacı ise , geri ödemeli olarak , para imkanları sunmasıdır. Belli mesleklerden de insanlara ayrıca ek olarak farklı ,  kredi fırsatları sunulmaktadır. Halkbank gerçekleştirdiği bir yeni projesinde kamu çalışanlarına yönelik , kredi avantajları belirtmektedir. Yeteri kadar bilgi almak adına halkbank ihtiyaç kredisi nasıl alınır şeklinde çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz.

Halkbank kamu çalışanlarına kredi fırsatlarını sunarken , belirtilen en düşük para miktarı 50.000 TL olarak sunulmaktadır. Kredi geri ödeme seçeneklerinde bir de , geri ödeme planı oluşturarak kaç ayda ödeyeceğiniz belirtilmektedir. Halkbank dahilinde gerçekleşen bu kampanya da sizlere 48 aya kadar süre tanımaktadır. Böylece çekmiş olduğunuz miktarı , üstelik üzerine fazla faiz oranı eklenmeden geri ödemeniz mümkün kılınmaktadır. Kamu çalışanlarına özel bu kampanya da belirtilen faiz oranına da yer verecek olursak eğer , %1.13 şeklinde bulunmaktadır.

Kamu Çalışanları , Kredi Kampanyasına Nasıl Başvurabilir ?

 

İlk önce yapmaları gereken , kamu çalışanı kendi adına vadeli hesap açma işlemini gerçekleştirmek zorundadır. Hemen beraberinde , kişinin ne kadar ücret talep ettiği ve ne kadar sürede geri ödeme gerçekleştireceğine yer vermelidir. Bunlara ek olarak gelir kaynağını da eklemesi gerekir. Tüm bu işlemleri kamu çalışanına ihtiyaç kredisi hesaplama durumunda kolaylık sağlaması açısından yapmaktadır.

 

 

Ayrıca kamu çalışanları kredi başvurusunda bulunurken , masrafsız ve ya masraflı kredi seçenekleri arasından kendi isteğine göre tercih yapabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen , kamu çalışanları karşılığında gelen şartlara uygunluk sağlamak zorundadır.

Kredi başvurunuzun gerçekleşmesi için , mutlaka hayat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Bu konu hakkında daha kapsamlı bilgilere yer vermek istiyorsanız , Halkbank yetkili personeller tarafından bilgi edinebilirsiniz. Kredi başvurunuz için aynı zamanda halkbank kredi başvurusu sms yoluyla gerçekleştirme konusunda banka tarafından da yarar sağlamaktadır. Mesaj yolu ile başvuru yapan kamu çalışanlarına , aynı şeklide mesaj yolu ile bilgi gelmektedir. Eğer ihtiyaç kredisi başvurunuzu banka şubesinden gerçekleştirdiyseniz , onaylandığı zaman elinize , bir belge ulaşmaktadır. Bu bilgi e posta adersiniz üzerinden de gelebilir. Onaylanan başvurunuzun bilgisi geldikten sonra belirtmiş olduğunuz miktar para hesabınıza geçmektedir.

Kredi geri ödeme planı oluşturursanız eğer , kredi geri ödeme zamanı geldiğinde kafanız çok fazla karışmayacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın