Halkbank KKTC İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanılır?

Halkbank sadece kar amacı güden bir banka olarak değil, toplumsal sorumluluk düşüncesiyle de müşterilerine özel kampanyalar sunmaktadır. KKTC İhtiyaç Kredisi de bu kapsamda değerlendirilebilecek kampanyalardan biridir. KKTC vatandaşlarının ekonomik sorunlarına destek olmak amacıyla verilen kredi 60 aya kadar vadeli seçeneklerle sunulmaktadır.

Eğitimden sağlığa, seyahatten alışverişe kadar geniş bir yelpazede Kıbrıs vatandaşlarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilen kredi hakkında bilgiler aşağıda anlatılmıştır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Halkbank KKTC İhtiyaç Kredisi 48 ay vadeli seçenekte aylık yüzde 1,2 faiz oranı uygulanmaktadır. 60 aylık seçenekte ise faiz oranı yüzde 1,28 olmaktadır. Aşağıda, KKTC İhtiyaç Kredisi hakkında bilgi vermek amacıyla farklı vade ve krediler için geri ödeme planları incelenmiştir.

Toplam ödeme miktarı aylık ödemelerin toplamını ifade etmektedir. İhtiyaç kredisi kullanan müşteriler ayrıca tahsis ücreti ve sigorta primi ödeyecektir. Sigorta primleri krediyi kullanan kişinin yaşına, cinsiyetine ve kullanılan kredi miktarına bağlı olarak değişmektedir.

– 10.000 TL kredi çekildiğinde aylık ödemeler 277,46 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. 10.000 TL olarak çekilen kredi 48 ay sonunda 13.318,08 TL olarak ödenmektedir. 60 ay vadeli kredi kullanıldığında ise aylık ödemeler 242.23 TL, toplam ödenen rakam ise 14.533,80 TL olmaktadır.

– 30.000 TL kredi çekildiğinde aylık ödemeler 832.37 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. 30.000 TL olarak çekilen kredi 48 ay sonunda 39.953,76 TL olarak ödenmektedir. 60 ay vadeli kredi kullanıldığında ise aylık ödemeler 726,69 TL, toplam ödenen rakam ise 43.601,40 TL olmaktadır.

– 50.000 TL kredi çekildiğinde aylık ödemeler 1.387,28 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. 50.000 TL olarak çekilen kredi 48 ay sonunda 66.589,44 TL olarak ödenmektedir. 60 ay vadeli kredi kullanıldığında ise aylık ödemeler 1.211,15 TL, toplam ödenen rakam ise 72.669,00 TL olmaktadır.

Kefil ve Teminat Gerekiyor Mu?

KKTC İhtiyaç Kredisi kullanmak için kefil ve teminat gerekmiyor. Ancak müşteri hakkında yapılacak incelemede edinilen bilgilere ve kullanılacak kredi miktarına bağlı olarak bankanın kefil, teminat vb. koşulları arama hakkı saklıdır.

SMS İle İhtiyaç Kredisi

Teknolojik olanaklardan yararlanarak müşterilere kolaylık sağlamayı hedef edinen Halkbank kredi başvurusu cepten yapılabilmektedir. Cep telefonunda 3401’e gönderilecek mesajda T.C. Kimlik Numarası, kullanılmak istenen kredi türü ve miktarı ile maaş bilgilerinin yazılması yeterlidir. Kredi talebi müşteri temsilcileri tarafından ivedilikle değerlendirilir ve aynı telefon numarasına geri bildirim yapılır.

Ev eşyasını yenilemek, evinde, işyerinde tadilat yapmak, arabasını periyodik bakıma sokmak, evlenmek, düğün yapmak ve daha başka nedenlerle nakite ihtiyacı olanları desteklemek isteyen Halkbank tarafından sunulan cazip kredi faizleri ve detaylar için Halkbank KKTC Şubelerine başvuru yapılması gereklidir.

Kıbrıs’a Özel Banka Kredileri

Bağlantı Türk müteşebbislerin Kıbrıs’ta yatırım yapmasını teşvik etmek amacıyla çıkarılan kanunlar kapsamında çeşitli bankalar uygun koşularda kredi vermektedir. Halkbank Kıbrıs kredi verenler (Kıbrıs vatandaşlarına kredi veren bankalar) arasında öncü rol oynamaktadır. Kıbrıs Vatandaşlarına ihtiyaç kredisi veren diğer bir banka ise Kıbrıs merkezli KoopBank’tır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın