Halkbank Kktc Konut Kredisi

Konut yani ev sahibi olmak her bireyin hayalidir. Bireyler günlük hayat koşuşturmaları içerisinde giderlerini karşılarken bir yandan da ev alabilmek adına birikim yapmakta ya da ödeme planları oluştumaktadırlar. Bu noktada bankaların oluşturduğu konut kredileri bireyler için bulunmaz bir fırsat olarak değerlendirilebilmektedir. Üstelik birikim yapamayan ya da sermayesi bulunmayan bireyler adına bu tarz konut kredileri, oldukça avantajlıdır. Kıbrıs kredi verenler noktasında Kıbrıs’tan ev sahibi olmak isteyen bireyler adına Halkbank, müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Uzun vade ve yüksek kredi seçeneklerinin yanı sıra Halkbank’ası devlet bankası olması nedeniyle de bireylerin güvenini kazanmış durumdadır.

Yerleşik Kktc Vatandaşı Olmak


Halkbank’tan konut kredisi kullanmak isteyen bireylerin öncelikli olarak sahip olması gereken kriterler arasında, KKTC’de ikamet ediyor olmak yer almaktadır. Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetinde bulunan tüm bireylere, konut kredisi desteği sağlayan Halkbankasının bireylere sunduğu en büyük şartlardan bir tanesi belirtilen bölgede yaşıyor ve ikamet ediyor olmaktır. Böyle bir uygulamanın yapılmasındaki en büyük amaçlardan bir tanesi, bireylerin mallarının ipotek altına alınacağı olmasıdır. Uzun ve yüksek tutarlardaki kredi verirken ipotek yapma zorunluluğu, bireylerin ikamet etmesini de zorunlu kılmaktadır. Aynı zamanda daha sonrasında çekilen kredinin ödenmediği ya da olumsuz bir durumda da yine aynı şekilde bireyin kalıcı varlığına ihtiyaç duyulmaktadır.

Uzun Vade Ve Yüksek Kredi İmkanı

Halkbankası tarafından KKTC’de verilen konut kredisi kapsamında, bireylere uzun vade ve yüksek kredi tutarı seçenekleri de oluşturulmaktadır. Müşterinin krediden daha iyi yararlanabilmesi ve ödeme yaparken zorlanmaması adına belirtilen kriterler, daha sonrasında bireylerin banka ile herhangi bir problem yaşamamalarına zemin hazırlamaktadır. Halkbank konut kredisi hesaplama noktasında ise kullanıcılar, banka şubesinde yer alan yetkili bir memur ile iletişime geçebilecekleri gibi, Halkbank’ın internet sitesi üzerinden de kredi tutarı ve geri ödeme miktarını hesaplama seçeneğini kullanabilmektedirler. Böyle bir uygulama müşterinin krediyi ödeme noktasında daha planlı ilerlemesine yardımcı olurken aynı zamanda fazla faiz ödemesinin de önüne geçmektedir.

Düşük Faiz Avantajı

Halkbankasının KKTC’de bulunan bireylere sağladığı avantajlardan bir diğeri ise düşük faiz imkanlarıdır. Genel olarak konut kredisi ile ilgili başvuru yapıldığında diğer bankalarda kredi oranları yüksek olmakta, bireyler çektikleri parayı ödemekte zorlanmakta ve banka ile problemler yaşamaktadırlar. Ancak Halkbankasında, konut kredisi adına 60 aya %0.95, 180 aya ise %1.05 oranlarında vade faizi uygulanmaktadır. Kullanıcıya verilen kredi tutarı düşünüldüğünde, hesaplanan faiz tutarları oldukça az olmak ile birlikte bireyin gereksiz yere yüksek faiz ödemesinin önüne geçilmektedir. Bireyler Halkbank kredi başvurusu cepten yapabilecekleri gibi bankaya gitme derdi ile de uğraşmamaktadırlar. Cep telefonlarına gelen onay mesajı ile hareket eden kullanıcılar, gereksiz vakit kaybetmemiş olmaktadırlar.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın