Halkbank Konut Finansmanı Kredileri Hakkında

Halkbank müşteri ve tüketicilere ev alabilmeleri için en uygun faiz ve vadeler ile konut kredisi finansmanı sağlamaktadır. Bu kapsamdaki ürünler şu şekildedir;

 • Canım Evim Konut Kredileri
 • Bireysel Destek Kredileri
 • Halkbank İnşaatınıza Destek Kredileri
 • KKTC Konut Kredileri
 • KKTC Konut Transfer Kredileri
 • KKTC Bireysel Destek Kredileri
 • İşyeri Kredileri, şeklindedir.

Halkbank İnşaatınıza Destek Kredisi Nasıl Alınır?

 

 

Bu kredi, Halkbank’ın kendi evlerini yapmak isteyen müşterilerine veya tüketicilere sunduğu kredi ürünüdür. Bu şekilde Halkbank da inşaat kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. İnşaata başlama kredisi nasıl alınır, özellikleri nelerdir merak ediyor iseniz yazımızı okumaya devam edin.

Kredinin özellikleri;

 • Kredi kullanmak isteyen kişi ev almak için veya arsasında bulunan ve tamamlanmamış yapıyı tamamlamak amacı ile inşaatı yapan veya yaptıran kişiler için inşaatın finansmanına yönelik bir kredi ürünüdür.
 • Bu kredinin kullanılabilmesi için krediyi kullanan kişinin iş alanının gayrimenkul inşaat ve ticaret olmaması gerekmektedir.
 • Bu kredi orotize bir kredidir. Konutun inşaat seviyesinin asgari yüzde 70 olması gerekmektedir. Buna göre ekspertiz değerinin de yüzde 80’i ile sınırlı şekilde kredi tutarı belirlenmektedir.
 • Bu kredi için azami kredi vadesi ise 120 aydır.

Halkbank inşaat kredisi faiz oranları şu şekildedir;

İnşaatınıza destek kredisi için kredi tutarı 100 bin TL ve 120ay kredi vadesi üzerinden faiz oranı yüzde 1,13’dür. Tahsis ücreti 500 TL ve diğer masraflar ise 805,76 Tl’dir.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

 

 

Halkbank kredilerinde faydalanmak isteyen talep sahibi ve varsa kefilleri için istenen belgeler şu şekildedir.

İstenilen Genel belgeler;

 1. Kimlik Belgesinin Aslı ( Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet veya Pasaport ) (Üzerinde TC Kimlik Numarası yazılı kimlik belgesi)
 2. Gelir Belgesi ile ilgili bilgiler:
  1. Kamu Çalışanlarından iseniz bordronuz,
  2. Özel Sektör Çalışanlarından iseniz Bordronuz veya üzerinde maaşınızda haciz bulunmadığına dair yazısı bulunan güncel onaylanmış şekilde gelir belgesi yanı sıra şirketinize ait imza sirküleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümünüzün belgesi,
  3. Emekliler iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Belgesi veya emekli maaşınıza ait Hesap Cüzdanınız, emekli olup ama halen aktif olarak bir yerde ücretli şekilde çalışıyor iseniz çalıştığınızı beyan edenlerden için işyeri destek prim bildirgesine ait belge.
  4. Serbest Meslek Sahipleri iseniz şirketinize ait Güncel Vergi Levhası belgesi ile Yıllık Gelir Vergisi Beyannameniz yanı sıra Güncel İşletme Hesap Özetiniz ve şirketinize ait Ticaret Sicil Gazetesi,
  5. Kredi başvurusu yapan kişi çiftçilik yapıyor ise; Çiftçilik Belgesi yanı sıra Müstahsil Makbuzları ile Arazisine ait Tapu Fotokopileri
  6. Ek olarak istenebilen diğer gelir belgeleri: Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanınız ve Kira Geliri için ise Tapu veya Kira Kontratının fotokopisi.

(Talep sahibi kişi maaşını başvuru yaptığı Halkbank şubesinden alıyor ise gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.)

Kredi Türüne Göre İstenilen Diğer Belgeler

 

Mortgage Kredilerinde Alınacak Konuta Ait;

Kredi kullanılacak konuta ait kat mülkiyeti tapusu veya kat mülkiyetli tapusunun olmaması durumunda ise kat irtifakı tapusu yanı sıra yapı kullanımı izin belgesi gerekmektedir. Şayet konut için yapı kullanımı izin belgesi de alınmamışsa son beş yıla ait olan yapı ruhsatı ile İmar Durum Belgesinin getirilmesi gerekmektedir.

Aklınıza takılan tüm sorular için size en yakın Halkbank şubesinden destek ve yardım alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın