Halkbank Konut Finansmanı & Mortgage Kredileri Hakkında

Halkbank müşterilerine veya tüketicilere ev alabilmeleri, inşaatlarını tamamlayabilmeleri için çeşitli krediler sunmaktadır. Bu kredileri Türkiye yanı sıra yavru vatan Kıbrıs’da da vermektedir. Sunduğu uygun şartlar sebebi ile Halkbank konut kredisi alma hem kolay hem de avantajlıdır.

 

 

Halkbank konut kredisi faiz oranları 2017 senesi için kredi ürününe göre değişmektedir. Alınan kredi tutarı ve vade süreleri de etkilidir. 2017 yılı içerisinde Halkbank konut kredisi faiz oranlarını indirdi bu nedenle konut kredisi alanında en çok tercih edilen bankalardan biri olmuştur.

Konut kredileri kapsamında en çok kullanılan ürünü ise Halkbank Canım Evim Konut Kredisi’dir.

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Genel Bilgiler

 

Halkbank cazip faiz şartlar ile bütçelere uygun ödeme koşulları ile hayalinizdeki eve sahip olmanızı sağlamaktadır. Kredinin koşulları şu şekildedir;

 • Bu kredinin vade süresi azami 180 aydır.
 • Taksit ödemelerinde aylık veya üç aylık şeklinde ödemeler yapılabilinmektedir.
 • İsterseniz gelir durumunuza göre serbest ödeme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.
 • Kredi faiz oranı 120 ay vade için atlık yüzde 1,04 ve 180 ay vade için ise aylık 1,09 şeklindedir.
 • Kredinin tahsis ücreti ortalama 500 TL civarındadır.
 • Kredi için diğer masrafların ortalaması ise 800 TL civarındadır.
 • Kredi süresince ev banka üzerinden ipotekli konumdadır.
 • Konut sigortası ve zorunlu deprem sigortaları yapılması zorunludur.

Halkbank Kredileri İçin Başvuruda Gerekli Evraklar Listesi

 

 

Halkbank’ın sunduğu kredilerinde yararlanmak isteyen kişiler ve var ise kefilleri için bankanın istemiş olduğu evraklar şunlardır;

Krediler İçin Genel belgeler;

 1. Kimlik Belgesi Aslı (Nüfus Cüzdanının veya Ehliyetin veya Pasaportun) (Üzerinde kimlik numarası yazılı olması gerekmektedir)
 2. Gelir Belgeleriyle alakalı bilgiler;
  1. Kamu çalışanıysanız güncel bordronuz,
  2. Özel Sektör çalışanıysanız güncel bordro yâda maaşınızda haciz veya kesinti olmadığına dair güncel bir yazı gerekmektedir. Bununla birlikte şirketinizin güncel imza sirküleri de getirilmesi gerekir. Ayrıca SGK’dan kredi başvurusu yapan kişinin hizmet dökümü belgesi de istenen evraklar arasındadır.
  3. Emekliyseniz kurumunuza ait emeklilik belgeniz ya da emekli maaşınızı gösteren bankanıza ait hesap cüzdanınız. Ancak emekli olmanıza rağmen aktif olarak çalışıyorsanız çalıştığınız işyerinden destek prim bildirgeniz gerekmektedir.
  4. Serbest meslek sahibiyseniz şirketinizin güncel olan vergi levhası, şirketinizin yıllık gelirvergisi beyannameniz, şirketinize ait işletme hesap özeti ile şirket ticaret sicil gazeteniz gerekmektedir.
  5. Eğer çiftçi iseniz Çiftçilik Belgeniz ve Müstahsil Makbuzlarınız ile Arazinize ait olan tapu veya tapuların fotokopileri gerekmektedir.
  6. Ayrıca faiz geliriniz varsa hesap cüzdanınız, kira geliriniz varsa size ait tapu ya da kira kontratınızın bir fotokopisi gerekmektedir.

(Kredi başvurusunda bulunan kişi maaşını eğer başvuru yapmış olduğu Halkbank şubesi aracılığı ile alıyorsa gelir belgesi vermesine gerek yoktur).

Halkbank Mortgage Kredileri kapsamında Satın Alınacak Konut ile İlgili;

 • Konuta ait olan kat mülkiyetinin tapusu,
 • Konutun kat mülkiyeti tapusu olmadığındaysa kat irtifakının tapusu,
 • Konuta ait yapı kullanımı ile ilgili izin belgesi,
 • Eğer kredi kullanılacak olan konutun yapı kullanımına ait izin belgesi yoksa son 5 yıla ait olacak şekilde yapı ruhsatı belgesi,
 • İmar Durum Belgesi,

Getirilmesi de gerekmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın