Halkbank KOSGEB Destek Kredileri Genel Bilgiler

Halkbank, müşteri ve tüketicileri yanı sıra KOBİ’lere özel birçok destek paketi ve kredi ürünü de sunmaktadır. Özellikle KOSGEB desteği ile birlikte sunduğu kredi ürünleri KOBİ’ler arasında çok fazla kullanılmaktadır.

Halkbank ve KOSGEB arasında bir protokol bulunmaktadır. Buna göre Halkbank KOSGEB’in KOB’lere yönelik finansman desteği programı kapsamında aracılık hizmetlerinde bulunmaktadır.

KOSGEB desteği alabilmek için;

 • Bu destekten yararlanmak isteyen KOBİ’lerin KOSGEB’in veri tabanına kayıt olması gerekmektedir
 • Ayrıca veri tabanına kayıtlı olan işletmelerinde bilgilerinin güncel olması gerekmektedir.

KOSGEB veri tabanına kayıt olmak veya bilgilerinizi güncellemek için Halkbank’ın internet adresindeki linkten veya KOSGEB’in internet sayfasından yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağının adımları detaylı şekilde açıklanmıştır.

KOSGEB’in Destek Verdiği üç adet kredi ürünü bulunmaktadır;

 • KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi faizi Desteği
 • KOSGEB Makine Teçhizat Kredi Faizi desteği
 • KOSGEB Destek Programları İçin Teminat Mektubu Desteği

KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Alma Koşulları

 

 

Halkbank KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği nasıl alınır detayları aşağıda yer almaktadır. KOSGEB’in veri tabanın da kaydı onaylanmış ve güncel KOBİ Beyannameleri olan firmalar, KOSGEB de başvuruları ön onay aldığında bu kredi için Halkbank’a başvuruda bulunabilirler.

Bu program KOSGEB’in belirlemiş olduğu tarihte yani 28 Nisan 2017’de bitecektir.

KOSGEB Kredi Faiz Desteği Nasıl Alınır?

 • Bu kredinin alınabilecek en üst limiti 50.000 Türk lirasıdır.
 • Kredide ilk 12 ay geri ödemesizdir.
 • Kalan tutarlar ise 3’er aylık şekilde eşit taksitler halinde ödenir.
 • Toplam vade tutarı 36 aydır.
 • Kredinin faizinin hepsi KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.

Halkbank Kredileri İçin İstenen Genel belgeler;

 

 

 1. Kimlik Belgesi Aslı (Nüfus Cüzdanının veya Ehliyetin veya Pasaportun ) (Üzerinde kimlik numarası yazılı olması gerekmektedir)
 2. Gelir Belgeleriyle alakalı bilgiler;
  1. Kamu çalışanıysanız güncel bordronuz,
  2. Özel Sektör çalışanıysanız güncel bordro yâda maaşınızda haciz veya kesinti olmadığına dair güncel bir yazı gerekmektedir. Bununla birlikte şirketinizin güncel imza sirküleri de getirilmesi gerekir. Ayrıca SGK’dan kredi başvurusu yapan kişinin hizmet dökümü belgesi de istenen evraklar arasındadır.
  3. Emekliyseniz kurumunuza ait emeklilik belgeniz ya da emekli maaşınızı gösteren bankanıza ait hesap cüzdanınız. Ancak emekli olmanıza rağmen aktif olarak çalışıyorsanız çalıştığınız işyerinden destek prim bildirgeniz gerekmektedir.
  4. Serbest meslek sahibiyseniz şirketinizin güncel olan vergi levhası, şirketinizin yıllık gelirvergisi beyannameniz, şirketinize ait işletme hesap özeti ile şirket ticaret sicil gazeteniz gerekmektedir.
  5. Eğer çiftçi iseniz Çiftçilik Belgeniz ve Müstahsil Makbuzlarınız ile Arazinize ait olan tapu veya tapuların fotokopileri gerekmektedir.
  6. Ayrıca faiz geliriniz varsa hesap cüzdanınız, kira geliriniz varsa size ait tapu ya da kira kontratınızın bir fotokopisi gerekmektedir.

(Kredi başvurusunda bulunan kişi maaşını eğer başvuru yapmış olduğu Halkbank şubesi aracılığı ile alıyorsa gelir belgesi vermesine gerek yoktur).


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın