Halkbank Kosgeb Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği

Günümüzde tıpkı bireylerin ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyduğu gibi, işletmeler ve çiftçiler de gerekli ürünlerini temin edebilmeleri adına destek kredilerine ihtiyaç duymaktadırlar. Her ne kadar firmaların gerekli sermayesi olsa da ani gelişen ve kısa süre içerisinde gerekli olan nakit ihtiyaçlarında işletmelere de yardımcı olan bankalar yer almaktadır. Bu anlamda devlet bankası olarak da bilinen Halkbankası, Kosgeb iş birliği ile birlikte işletmelere ve firmalara, teçhizat kredi faiz desteği sağlamaktadırlar. Firmaların ihtiyaç duyduğu kredileri almalarına yardımcı olurken aynı zamanda da ödeme esnekliği oluşturmaktadır.

 

İşletmelerin Makine Alımına Destek

Halkbankasının kullanıcılara sağladığı Kosgeb, makine teçhizat desteği kredisinde firmaların, yerli ve yabancı makine alabilmelerine destek verebilmek adına kredi destek seçeneği oluşturulmaktadır. Böylesine yüklü miktarlardaki araç ve makineleri alamayan ya da nakit para vererek almak istemeyen işletmelere destek olmak adına oluşturulan kredi destek işlemlerinde, büyük görev Kosgeb’e verilmektedir. Kosgeb makine teçhizat kredi faiz desteği alma koşulları, her bankaya göre değişiklik gösterebildiği gibi bireylerin böyle bir kredi almadan önce bankaya başvurmalarında ya da internet üzerinden araştırma yapmalarında fayda bulunmaktadır. Böylesine bir uygulama aynı zaman da ülke ekonomisine katkı da bulunabildiği gibi farklı firmaların destek fonu ile ayakta kalmalarını da desteklemektedir.

Kosgeb Müdürlüğüne De Başvurmak Ve Onay Gerekli

Halkbankasından Kosgeb makine teçhizat kredisi almak isteyen bireylerin öncelikli olarak Kosgeb’e başvurmaları gerekmektedir. Kosgeb’in kendi internet sitesinde de yer alan başvuru formunu kullanarak bireyler konu hakkında bilgi sahibi olabilecekleri gibi aynı zamanda yine Halkbankasından kredi alabilmek adına Kosgeb’den onay almaları gerekmektedir. Kosgeb makine teçhizat kredi desteği nasıl alınır diye merak eden kullanıcıların öncelikli olarak Kosgeb onayı almaları, bu tarz kredileri üstlenen firmanın Kosgeb olduğunun bir kanıtıdır. Kosgeb sayesinde Halkbankası müşterilerine makine kredi desteği sağlamaktadır. Böyle bir uygulama ile birlikte yüzü gülen firma sahipleri, istedikleri makineyi alabilecek güce de sahip olmaktadırlar.

Uzun Vade Ve Erteleme Seçeneği

Halkbankası tarafından iş verenlere ve firmalara oluşturulan makine teçhizat kredi desteğinde kullanıcılara aynı zaman da uzun vade ve erteleme seçeneği de yer almaktadır. Halkbank Kosgeb makine teçhizat kredi desteği genel olarak ödeme planı ilk 6 ay ertelenmekte, daha sonrasında ise 3er aylık taksitler halinde 12 ay boyunca ödeme seçeneği sağlanmaktadır. Bu durum ise firma sahiplerinin daha fazla işine gelmektedir. Makine sahibi olan firmalar daha sonrasında da kredilerini sıkışmadan ödeme fırsatı bulmaktadırlar.

 

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın