Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

Kredi çekmek için belli koşullar gerekiyor. Ancak artık kredi çekmek eskisi kadar zor değil. Daha önce özel sektör çalışanlarına binbir belge ile verilen krediler, şimdi neredeyse bir kimlik belgesi ve maaş bordrosu ile verilebiliyor. Özel sektör çalışanına kredi veren bankalar nelerdir diye baktığımızda, Garanti Bankası, İş Bankası, Halkbank gibi sektörün öncü bankalarını görebiliyoruz. Aslında artık özel sektöre kredi vermeyen banka neredeyse kalmadı desek çok da yanlış olmaz.

Bu yazımızda Halkbank’ın vermiş olduğu ihtiyaç kredilerinden, özel sektör çalışanlarına özel krediyi ve faiz oranlarını detaylı olarak inceleyeceğiz.

Dönemsel ihtiyaçların sebep olduğu harcamalar için çekilen bu kredi ile eğitim, tatil, sağlık, araba yenileme, ev dekorasyonu gibi aklınıza gelebilecek tüm eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Halkbank, bu kredi ile iki alternatif sunmaktadır. Alternatiflerden birisinde, düşük faiz oranı ve kredi tahsis ücreti bulunmaktadır. Diğer alternatifte ise faiz oranı biraz daha yüksek olmakta, ancak kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır.

Bu kredi maksimum 48 ay vade ile en fazla 50.000 TL olarak kullanılabilmektedir. %1.13 faiz oranı ile işlem gören kredilerde, 262,50 TL kredi tahsis ücreti bulunmaktadır. Eğer bu ücreti ödemek istemeseniz faiz oranınız %1.19 olarak belirlenecektir.

20.000 TL ve 50.000 TL tutarındaki krediler için örnek ihtiyaç kredisi hesaplama aşağıdaki şekilde olmaktadır.

20.000 TL’lik krediyi 48 ay olarak çekerseniz aylık ödemeniz 571 TL olacak ve toplam geri ödemeniz 27.411 TL olacaktır.

50.000 TL’lik krediyi 48 ay olarak çekerseniz aylık ödemeniz 1.427 TL olacak ve toplam geri ödemeniz 68.529 TL olacaktır.

Yukarıdaki hesaplamalar %1.13 faiz oranı kullanılacağı ve kredi tahsis ücreti ödeneceği düşünülerek yapılmıştır.

Halkbank’ın özel sektör çalışanlarına vermiş olduğu bu krediyi kullanmak isterseniz, diğer tüm kredilerde olduğu gibi zorunlu hayat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Bu sigortanın primi, krediyi çeken kişinin yaşı, cinsiyeti gibi faktörlere bağlı olarak değiştiğinden, burada örnek bir hesaplama yapamamaktayız. Ancak taslak olarak, 35 yaşında erkek müşteri olarak belirlenen primin 156 TL olarak hesaplandığını söyleyebiliriz.

Bu krediyi almak isteyenler için istenen belgeler şu şekildedir.

-TC Kimlik No yazılı Kimlik Belgesi

-Bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, Şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümünü,

-Varsa Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanı

-Kira Geliri için Tapu ve Kira Kontratı fotokopisi.

-Maaşını Halkbankası’ndan alan müşterilerin gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.

-Bazı durumlarda kefil gerekebilir, bu durumda yukarıdaki belgelerin tamamı kefilden de istenmektedir.

Başvurunuzu internet üzerinden veya şubeden yaptıktan sonra halkbank kredi başvurusu sorgulama yapabilmek için şubenize gidebilir veya 444 0 400 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın