Halkbank Ticari ve Kurumsal Kredileri Almak İçin Gerekli Belgeler

Halkbank ticari ve kurumsal firmalara yönelik krediler ile iş hayatına destek vermeye devam ediyor. İş hayatını canlandırmayı, yatırımları geliştirmeyi, istihdamı artırmayı hedefleyen Halkbank kurulduğu günden itibaren işletmelerin yanında olmuştur.

Halkbank Ticari Krediler 2017

 

 

Halkbank 2017 yılında da müteşebbislerden gelen talepler doğrultusunda yeni kampanyalarla sektörde hareketliliğe katkı sağlamaktadır. Farklı isimler altında sunulan kredi paketlerin belli başlıları aşağıda anlatılmıştır:

Finansal Destek Kredisi:

 

Ticari işletmelerin sermayelerinin desteklenmesi, ihtiyaç duyulan donanım ve demirbaşların satın alınması amacıyla Halkbank işletmelere özel kredi seçenekleri sunuyor. Kredinin geri ödeme koşulları ise işletmenin durumuna göre şekilleniyor, dönemsel veya aylık ödeme imkânı sağlanıyor.

Nakit Krediler:

 

 

Halkbank iş yaşamının ihtiyacı olan nakit krediyi uygun vade ve fiyat seçenekleri ile karşılıyor. Nakit kredi ihtiyaçları müşterinin taleplerine ve durumuna bağlı olarak çok çeşitli seçeneklerle sunuluyor. Kefalet karşılığı veya senet karşılığı verilen kredilerin yanı sıra döviz kredisi veya Eximbank kaynakları kullanılarak krediler verilebiliyor.

Dövize Endeksli Krediler:

 

Türk Lirası cinsinden bir yıl vadeli olarak verilen ancak geri ödemesi ve faizi döviz endeksine bağlı olan kredi türüdür. Çok geniş bir alanda kullanım olanağına sahip olması dövize endeksli kredileri emsallerinden ayırmaktadır.

GSM:

 

Amerika’dan ithal edilecek tarım ve hayvancılık ürünleri için ABD Tarım Bakanlığının desteğiyle sağlanan kredinin Türkiye’deki işletmeler tarafından kullanılması için Halkbank aracılık etmektedir. Üç yıla kadar vade seçenekleri ile sunulmaktadır. Faiz ve anapara altı ayda bir geri ödenmektedir.

Hermes:

 

Almanya’dan ithal edilecek yatırım malları için Alman Hermes Sigorta Acentasının desteğiyle sağlanan kredinin Türkiye’deki müteşebbisler tarafından kullanılması için Halkbank aracılık etmektedir. Beş yıla kadar vade seçenekleri ile sunulmaktadır. Faiz ve anapara altı ayda bir geri ödenmektedir.

Ticari Açık Hesap:

 

İşletmelerin elektrik, su, kablo TV, internet, vergi, SSK primleri gibi düzenli faturalarının ödenmesi aşamasında ticari hesabınızda bakiye bulunmadığında devreye giren kredi türüdür.

Diğer Krediler:

 

OND, ERG, FINVERA, COFACE vb. yurtdışı kaynaklı kredilerin kullanılmasında Halkbank aracılık etmektedir.

Halkbank Ticari Kredi Alma Şartları

 

Halkbank’tan ticari kurumsal kredi alabilmek için gerekli şartlar, kullanmak istenen kredi türüne göre değişebilmektedir. Özellikle yurtdışı kaynaklı kredilerin kullanılmasının özel prosedürleri ve şartları bulunmaktadır.

Halkbank Ticari Kredi Nasıl Alınır?

 

Halkbank ticari kurumsal kredi kullanmak isteyen işletmelerin tüzel kişiliğini temsil etmeye yetkili kişiyi gösterir belge, imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesinin ilgili sayfası ve gelir beyannamesi ile Halkbank Şubelerine müracaat etmek gereklidir. Diğer Belgeler kulanılcak kredi türüne göre değişecek olup detaylar Müşteri İlişkileri temsilcisinden alınacaktır.

Bağlantı

Halkbank küçük ve büyük işletmeleri teşvik etmeyi, yatırımlarda desteklemeyi, istihdamı artırmayı amaç edinmiş bir banka olarak işletmelere yönelik en uygun kredi seçeneklerini sunmaktadır. Yatırım yapmayı hedefleyen ve uygun projelere sahip firmalar için Halkbank’tan kredi alarak hayallerindeki işletmeye sahip olmak mümkündür.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın