Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi Genel Bilgileri

Halkbank hem ikinci el araçlara hem de sıfır araçlara uygun vade seçenekleri ve uygun faiz olanakları ile krediler vermektedir. Yeşil Işık isimli bu krediler için yapmanız gereken gerekli evraklar ile herhangi bir halkbank şubesine gitmek olacaktır.

Halkbank hızlı araç alma kredisi veren bankalardan biridir. Halkbank taşıt kredisi nasıl alınır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. halk bankası yeşil ışık taşıt kredisi hesap makinesi için Halkbank’ın internet sayfasından yararlanabilirsiniz.

Halkbank Sıfır Km Araçlar İçin Yeşil Işık Taşıt Kredileri

 

 

Bu kredinin özellikleri şu şekildedir;

 • Bu kredi sıfır araçlar için kullanılabilinmektedir.
 • Azami vade süresi 48 aydır.
 • Kredi faiz oranı ise aylık yüzde 1,09’dur.
 • Bu kredi kapsamında alınan tahsis ücreti ise 105 TL’dir.
 • Maksimum kredi miktarı ise 20.000 TL’dir.
 • Ödemelere 3 ay sonra başlama imkânı da bulunmaktadır.

Halkbank İkinci El Araçlar İçin Yeşil Işık Taşıt Kredileri

 

Bu kredinin özellikleri şu şekildedir;

 • Bu kredi ikinci el araçlar için kullanılabilinmektedir.
 • Azami vade süresi 48 aydır.
 • Kredi faiz oranı ise aylık yüzde 1,10’dur.
 • Bu kredi kapsamında alınan tahsis ücreti ise 105 TL’dir.
 • Maksimum kredi miktarı ise 20.000 TL’dir.
 • Ödemelere 3 ay sonra başlama imkânı da bulunmaktadır.

Halkbank Kredileri İçin Başvuruda Gerekli Evraklar Listesi

 

 

Halkbank’ın sunduğu kredilerinde yararlanmak isteyen kişiler ve var ise kefilleri için bankanın istemiş olduğu evraklar şunlardır;

Genel Belgeler;

 1. Kimlik Belgesi Aslı (Nüfus Cüzdanının veya Ehliyetin veya Pasaportun ) (Üzerinde kimlik numarası yazılı olması gerekmektedir)
 2. Gelir Belgeleriyle alakalı bilgiler;
  1. Kamu çalışanıysanız güncel bordronuz,
  2. Özel Sektör çalışanıysanız güncel bordro yâda maaşınızda haciz veya kesinti olmadığına dair güncel bir yazı gerekmektedir. Bununla birlikte şirketinizin güncel imza sirküleri de getirilmesi gerekir. Ayrıca SGK’dan kredi başvurusu yapan kişinin hizmet dökümü belgesi de istenen evraklar arasındadır.
  3. Emekliyseniz kurumunuza ait emeklilik belgeniz ya da emekli maaşınızı gösteren bankanıza ait hesap cüzdanınız. Ancak emekli olmanıza rağmen aktif olarak çalışıyorsanız çalıştığınız işyerinden destek prim bildirgeniz gerekmektedir.
  4. Serbest meslek sahibiyseniz şirketinizin güncel olan vergi levhası, şirketinizin yıllık gelirvergisi beyannameniz, şirketinize ait işletme hesap özeti ile şirket ticaret sicil gazeteniz gerekmektedir.
  5. Eğer çiftçi iseniz Çiftçilik Belgeniz ve Müstahsil Makbuzlarınız ile Arazinize ait olan tapu veya tapuların fotokopileri gerekmektedir.
  6. Ayrıca faiz geliriniz varsa hesap cüzdanınız, kira geliriniz varsa size ait tapu ya da kira kontratınızın bir fotokopisi gerekmektedir.

(Kredi başvurusunda bulunan kişi maaşını eğer başvuru yapmış olduğu Halkbank şubesi aracılığı ile alıyorsa gelir belgesi vermesine gerek yoktur).

Halkbank Taşıt Kredileriyle İlgili Olarak İstenilen Ek Belgeler Listesi;

 1. Satın alınacak aracın proforma faturası gerekmektedir,
 2. Eğer 2.el bir araç alınacak ise ilgili aracın ruhsatı ile Motorlu Araç Tescil Belgesiyle birlikte Trafik Belgesi de gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın