Halkbankası – Evim Mortgage Bireysel Kredisi Nedir?

Mortgage Kredisi Nedir? :

İpotekli Konut Kredisi olarak da bilinen Mortgage Kredisi; taşınmaz malların ipotek altına alınması şartıyla verilen bir kredi türüdür. Ödemelerin tamamı yapıldığı zaman konut üzerindeki ipotek kalkar. Vadeleri genellikle çok uzundur. Konut sahibi olmak isteyen herkesin başvurabiliceği, bir çok banka tarafından tüketicilere sunulmuş bir kredi türüdür. Mortgage kredisinin ev, ofis ya da işyeri, arsa, inşaat ve refinansman gibi birçok çeşidi mevcuttur.

 

 

Mortgage kredisi için konut ya da taşınmaz malın üzerine konulan ipotek, vade sonuna kadar bankalar bu mala el koyma yetkisine sahiptir. En uygun Mortgage kredisi için en düşük masraf ve faiz oranı veren bankayı avantajlı olacaktır. Bu şartlara bakarak, bankaların yaptığı kampamyaları takip ederek Mortgage Kredinizi alabilirsiniz.

Mortgage kredisi; taşınmaz malın bulunması, taşınmaz malı satın almak isteyen tüketicinin bankaya başvuru yapması ve banka tarafından taşınmazın değer tespiti, tüketicinin gelir bilgilerinin doğrulanması gibi araştırmaları yaptıktan sonra uygun şartlarda banka tarafından tüketiciye verilir. Belirlenen ödeme koşulları ve vade sona erdiğinde taşınmaz tüm yetkilerini mal sahibine teslim eder. Krediyi almak isteyen tüketicinin düzenli geliri ve kredi notu da kredinin alımı konusunda önem teşkil etmektedir.

Halkbankası Mortgage Bireysel Destek Kredisi;

 

 

Halkbankası Evim sayesinde hazırlanan; sahip olmak istediğiniz eve nakit ihityacınız Halkbanktan satın almak istediğiniz evi teminat göstererek yüksek olan nakit ihtiyacınızı düşük faiz oranları ve kolay ödeme koşullarıyla sahip olabilirsiniz.

Halkbankası Evim tarafından ;

  • Mortgage yasası kapsamında verilen kredilerdir.
  • Konut üzerinde birinci dereceden ipotek alınır.
  • İstenilen konutun ekspertiz raporunun %80’i kredinin üst limitini oluşturur.
  • Kredi 48 ay vade şartı ile verilir.

Halkbankası Evim Mortgage Bireysel Destek Kredisi’ne nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi, düzenli geliri belgeyen gelir evrakları, alınacak konuta ait kat mülkiyeti tapusu, yapı kullanım izin belgesi ve İmar durum belgesiyle Halkbankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

Halkbankası Evim Mortgage Kredisi Faiz Oranları

 

Halkbankası Evim Mortgage Kredisi Faiz oranları birçok bankanınki gibi dünya ekonomik durumu ve dalgalanmaları ile ilgili olarak değişiklik gösterebilmek ile birlikte genellikle 1’den 48 aya kadar vadesi olan Halkbankası Mortgage Bireysel Kredisi’nin; aylık %1.15 faiz oranı vardır. Halkbank bu faiz oranlarını müşterilerini mağdur etmemek için her zaman sabit tutmaya özen gösterir. Bu faiz oranları diğer masraflar ve vergilerden muaftır.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın